Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford Pro był liderem sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie w 2022 r., co oznacza ósmy rok z rzędu lidera rynku dla Forda i nowy rekord w branży.

Ford Pro, dział pojazdów użytkowych i usług w ramach Forda, odnotował najwyższy w historii udział w rynku wynoszący 15,0 procent i zwiększył swój udział rok do roku w jedenastu krajach: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Irlandii, Portugalii, Rumunii, Szwecji i Turcji.

"Ustanowienie nowego rekordu ośmiu kolejnych lat wiodącej pozycji na rynku europejskim pokazuje, jak bardzo nasi klienci komercyjni polegają na samochodach dostawczych i pickupach Forda. Wdrażając naszą unikalną platformę oprogramowania, ładowania i usług w całej Europie, jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że Ford Pro pozostanie zaufanym partnerem naszych klientów w zakresie produktywności – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie.

Sukcesem przewodnim był Ford Transit Custom,  który w zeszłym roku ponownie był najlepiej sprzedającym się jednotonowym vanem w Europie. Transit Custom był również najlepiej sprzedającym się pojazdem w Wielkiej Brytanii, gdzie Ford przedłużył swoją pozycję lidera na rynku do 57 kolejnych lat.

W ramach szeroko zakrojonego wprowadzania nowych produktów i usług, Ford Pro wprowadził na rynek wiosną 2022 roku w pełni elektryczny samochód dostawczy E-Transit,  który od początku swojego startu przewodzi miesięcznej sprzedaży dwutonowego segmentu samochodów dostawczych EV od czerwca ubiegłego roku. Ford Pro zaprezentował również zintegrowaną platformę oprogramowania, ładowania, serwisowania i finansowania, stworzoną specjalnie w celu przyspieszenia produktywności i zrównoważonego rozwoju firm każdej wielkości w całej Europie.

W 2022 roku firma pokazała zupełnie nowego  pickupa Forda Rangera , ponieważ produkt umocnił swoją pozycję lidera w segmencie i przez osiem kolejnych lat był najpopularniejszym pickupem w Europie.

Początek strony