Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Elastyczna, wydajna  logistyka części zamiennych jest ważnym czynnikiem sukcesu Daimler Truck i jego klientów: dzięki szybkiej dostawie części floty pojazdów mogą być w drodze tak długo, jak to możliwe.

Dzięki swojej niezależności Daimler Truck rozszerza globalną ofertę części zamiennych (logistyka posprzedażna) dla Mercedes-Benz Trucks w nowy i jeszcze bardziej zorientowany na klienta sposób.

Jako serce globalnych dostaw części zamiennych, w Halberstadt w Saksonii-Anhalt powstaje zupełnie nowe centrum logistyczne – tak zwane Global Parts Center. W przyszłości dostawy części będą realizowane z tej centralnej lokalizacji, eliminując dodatkowe trasy transportu i skracając czas oczekiwania na dostępność części. Obiekt został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom klientów Daimler Truck. Regionalni dealerzy mogą być zaopatrywani bezpośrednio lub w razie potrzeby mogą sami odebrać części.

Oficjalnie ogłoszono  niedawno podpisaną umowę na centralne centrum logistyczne w Halberstadt.

Nowe centrum logistyczne dostarczy do 300 000 różnych produktów – od najmniejszych po gotową kabinę ciężarówki – do prawie 3000 dealerów pojazdów w ponad 170 krajach na całym świecie. W ten sposób Global Parts Center wniesie istotny wkład w zapewnienie międzynarodowego przepływu towarów. Dzięki najnowocześniejszej technologii magazynowania i przenośników wszystkie części pojazdu będą dostępne do natychmiastowego pobrania w zautomatyzowanym magazynie wysokiego składowania i zautomatyzowanym magazynie małych części. Budowa ma się rozpocząć w 2023 roku, a oddanie do użytku planowane jest około trzy lata później.

Karin Rådström, CEO Mercedes-Benz Trucks: "Halberstadt i Globalne Centrum Części będą odgrywać kluczową rolę w przyszłości: części zamienne z naszego nowego centrum logistycznego w znacznym stopniu przyczynią się do utrzymania naszych klientów i ich samochodów ciężarowych w ruchu, realizując w ten sposób naszą ambicję "Trucks you can trust".

Jörg Howe, Przedstawiciel Generalny Daimler Truck AG, odpowiedzialny za globalną komunikację i sprawy zewnętrzne: "Nasze nowe Globalne Centrum Części to największy projekt logistyczny w historii naszej firmy".

Około 2 600 dostawców Mercedes-Benz Trucks będzie w przyszłości dostarczać części do centrum logistycznego. W ramach trzyetapowego procesu logistycznego nowa lokalizacja będzie obsługiwać około 20 regionalnych centrów logistycznych na całym świecie – na przykład w różnych krajach europejskich, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Brazylii i Chinach – które z kolei będą zaopatrywać regionalnych dealerów w części.

W pierwszym etapie rozbudowy nowy budynek Wschodniego Parku Przemysłowego w Halberstadt będzie miał powierzchnię brutto około 270 000 metrów kwadratowych z około 260 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej. Na miejscu powstanie do 450 wykwalifikowanych miejsc pracy. Po kolejnych etapach budowy i przejęciu dodatkowych działań związanych z globalną logistyką części, w zakładzie powstanie do 600 miejsc pracy.

Lokalizacja będzie ogrzewana elektrycznymi pompami ciepła, które wprowadzają ciepło do budynku za pośrednictwem systemów ogrzewania podłogowego. Ze względu na niskie temperatury wody grzewczej i efekt magazynowania w posadzkach przemysłowych zostanie osiągnięty wysoki poziom efektywności energetycznej.

Ponadto planowane jest wyposażenie dachów w systemy fotowoltaiczne, które mogą generować do 13 mln kWh energii elektrycznej rocznie. To więcej energii elektrycznej niż zostanie zużyta na miejscu. Nadwyżka energii z Globalnego Centrum Części zostanie udostępniona innym lokalizacjom Daimler Truck w Niemczech. Dachy budynków gospodarczych będą zielone.

Pracownicy otrzymają dużą liczbę stacji ładowania pojazdów elektrycznych i rowerów elektrycznych. Odpowiednie opcje ładowania będą również dostępne dla ciężarówek dostawców, których floty są stopniowo elektryfikowane.

 

Początek strony