Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Przedstawiciele Volvo i Ekoenergetyka  zawarli umowę na rzecz zeroemisyjnego transportu ciężkiego i optymalizacji sprzedaży produktów. Umowa obejmuje także działania promocyjne i edukacyjne poprzez wspólne projekty.

Volvo Trucks Polska i Ekoenergetyka mają już pierwsze sukcesy w dziedzinie elektromobilności

„Już od kilkunastu miesięcy dostarczamy z sukcesami na terenie Polski elektryczne samochody ciężarowe Volvo  Trucks. Aby rozwój elektromobilności przyśpieszył jeszcze bardziej potrzebne są kompleksowe rozwiązania, jakich oczekują nasi klienci, w tym przede wszystkim wsparcie, doradztwo i możliwość dostawy szybkich ładowarek o najwyższej jakości. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Ekoenergetyka, dzięki której będziemy mogli dostarczać kompleksowe rozwiązania transportowe.” – Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

 „Sektor motoryzacyjny przechodzi olbrzymią zmianę, w ciągu najbliższych 10 lat zmieni się bardziej niż na przestrzeni ostatniego pół wieku. Jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany i łączymy siły, aby wspierać rozwijającą się branżę. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Volvo Polska.”  Petros Spinaris, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Ekoenergetyka-Polska S.A. 

 Pojazdy elektryczne będą przyszłością flot dostawczych i komunalnych. Coraz częściej klient będzie oczekiwał wykorzystywania we flotach pojazdów elektrycznych między innymi ze względu na oczekiwania rynku, ale także przez regulacje prawne. Nowelizacja ustawy o elektromobilności ułatwia samorządom wprowadzanie Stref Czystego Transportu, w których ograniczone lub zabronione będzie korzystanie z samochodów spalinowych.

Od listopada  w Gnieźnie działa elektryczny pojazd miejskich służb komunalnych na podwoziu VOLVO FE ELECTRIC. Ekoenergetyka-Polska zapewniła dwustanowiskową ładowarkę DC o mocy 2x40 kW do testów, które bezawaryjnie wykonała ponad 60 pełnych cykli ładowania.

Ekoenergetyka-Polska: założona w 2009 roku w Zielonej Górze, to innowacyjna spółka technologiczna oraz jeden z liderów wśród producentów infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie.  W ciągu dekady Ekoenergetyka urosła z 2 do ponad 700 pracowników oraz zdobyła klientów na całym świecie. Jest już obecna w 30 krajach od Brazylii po Singapur.

 

 

 

Początek strony