Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

To jest właśnie najmocniejsza seryjnie produkowana ciężarówka świata. I raczej żaden europejski model nie ma szans odebrać jej pozycji. Samochód Shacman X6000 ma 800 KM.

Niestety, producent nie odkrywa detali technicznych. Wiadomo, że silnik jest chiński i że wg deklaracji producenta ma wydajność termiczną pow. 50 proc. Czyli wyższą niż Scania Super.

Produkowane są ciągniki 6x4 i 4x2.

Produkuje  je Shaanxi Automobile Holding Group Co., Ltd.  z siedzibą w Xi'an, została założona w 1968 r., wcześniej znana jako Shaanxi Automobile Manufacturing Factory.

Shaanqi ma ponad 100 spółek zależnych i spółek holdingowych, w tym Shaanxi Automobile Group Co., Ltd., Shaanxi Automobile Group Commercial Vehicle Co., Ltd., Shaanxi Heavy Duty Automobile Co., Ltd. itp., obejmujących cztery główne sektory biznesowe, a mianowicie kompletne pojazdy, pojazdy specjalne, części zamienne i rynek posprzedażowy.

Rozwijając się szybko Shaanqi założył już dwie bazy przemysłowe w Xi'an i Baoji. W tej chwili Shaanqi stało się już pierwszorzędną bazą przemysłu pojazdów użytkowych, realizując strategiczną transformację „napędu na dwa koła”, co oznacza jednoczesne rozwijanie pojazdów użytkowych Shaanxi Automobile Group i Shaanxi Heavy Duty Automobile.

Platforma produktowa nowej generacji „Delong X6000”, niezależnie opracowana przez firmę Shaanqi, cieszy się dużym uznaniem klientów od czasu jej pomyślnego wprowadzenia na rynek w 2020 roku. Klienci chwalą produkt X6000 za wydajność, oszczędność paliwa, bezpieczeństwo, niezawodność i komfort. Produkt stał się wiodącym modelem w chińskiej branży pojazdów użytkowych.

Shaanqi  posiada zlokalizowane zakłady w 15 krajach, w tym w Algierii i Kenii.

Początek strony