Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Firma ZF poinformowała o przejęciu intellic Germany GmbH, berlińskiej firmy zajmującej się zaawansowaną technologią tachografów, zatrudniającej 20 pracowników.  Opierając się na strategii ZF "Next Generation Mobility", ruch ten stanowi znaczący krok  firmy w zakresie umożliwienia transportu jako usługi (TaaS).

"Włączenie technologii inteligentnych tachografów Intellic do naszego portfolio telematycznego jeszcze bardziej wzmacnia wiodącą pozycję ZF jako "punktu kompleksowej obsługi" dla producentów pojazdów użytkowych, flot i partnerów branżowych" - powiedział Hjalmar Van Raemdonck, szef ZF Digital Systems Solutions w dziale Commercial Vehicle Solutions. "Jako wyjątkowo regulowane i zaufane centrum danych, inteligentne tachografy będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w ekosystemie transportu drogowego".

"Wykorzystanie integralności danych inteligentnych tachografów otworzy możliwości w logistyce, optymalizacji infrastruktury i wykorzysta niedawne uruchomienie przez ZF cyfrowej platformy orkiestracji floty SCALAR" – dodał Van Raemdonck.

Jako "czarna skrzynka" pojazdu, zweryfikowane dane będą obejmować wprowadzanie czasu lokalnego, precyzyjne taktowanie w czasie rzeczywistym, bezpieczny globalny system nawigacji satelitarnej (GNSS) oraz interfejs inteligentnego systemu ruchu drogowego (ITS).

Przewiduje się, że pojedynczy, certyfikowany box będzie w stanie niezawodnie i dokładnie zbierać i przekazywać dane z szerokiej gamy czujników pojazdu i źródeł danych, w tym zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i sygnałów EBS.

ZF jest dobrze przygotowany, aby stać się w pełni cyfrowym dostawcą usług, dostarczając kompletny system z jasnymi, mierzalnymi i zweryfikowanymi danymi. Obejmuje to wyświetlanie pozostałych limitów czasu jazdy w celu zapewnienia zgodności z przepisami. Oferując wszystkie cyfrowe rozwiązania programowe i sprzętowe, których potrzebują floty, z jednego źródła, ZF zintegruje przyszłościowe funkcje z aktualizacjami oprogramowania bezprzewodowo, w taki sam sposób, jak aktualizacje tachografu, takie jak czas jazdy i odpoczynku. Dodatkową wartością dla producentów są możliwości tachografów ZF stanowiące proste rozwiązanie do integracji danych dotyczących prędkości, czasu jazdy i odpoczynku z deskami rozdzielczymi pojazdów.

Integracja zaufanych danych z inteligentnych tachografów z niedawno uruchomioną platformą orkiestracji floty SCALAR firmy ZF umożliwi bardziej wydajne wyznaczanie tras, dysponowanie i planowanie kierowców, co znacznie zwiększy wydajność floty.

Od 2023 r. inteligentny tachograf stanie się centralnym zaufanym urządzeniem w sektorze pojazdów użytkowych w Europie. Do trzeciego kwartału 2023 r. producenci w Europie będą musieli zainstalować inteligentne tachografy nowej generacji w nowych pojazdach, a do końca 2024 r. całkowicie zastąpią tachografy analogowe.

 

Początek strony