Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nie tylko giganci transportu. Tevex Logistics, logistyczna spółka zależna Grupy Tönnies, zamierza w przyszłości używać zasilanej bateryjnie ciężarówki eActros LongHaul do dostarczania artykułów spożywczych.

Podczas oficjalnej wizyty klienta w siedzibie Daimler Truck, Stina Fagerman, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i usług w Mercedes-Benz Trucks, a także Clemens Tönnies, partner zarządzający Grupy Tönnies i Dirk Mutlak, dyrektor zarządzający Tevex Logistics, podpisali wspólny list intencyjny w sprawie zamówienia 50 ciągników siodłowych Mercedes-Benz z naczepami elektrycznymi. EActros LongHaul o zasięgu około 500 km ma wejść do produkcji seryjnej w 2024 roku.

Stina Fagerman, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i serwisu w Mercedes-Benz Trucks: "Tevex jest wieloletnim partnerem Mercedes-Benz Trucks o wielkim duchu innowacyjności. Cieszymy się, że firma logistyczna planuje polegać na eActrosie LongHaul w szczególnie wymagającym transporcie żywności w kontrolowanej temperaturze".

Clemens Tönnies, Partner Zarządzający: "Naszym celem jest zmniejszenie o połowę emisji CO2 z transportu drogowego do 2030 roku. Jest to ważna część naszego programu zrównoważonego rozwoju "t30".

Dirk Mutlak, dyrektor zarządzający Tevex Logistics: "eActros LongHaul ma pomóc nam w jak najszybszym osiągnięciu naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie produkcji seryjnej. Alternatywne napędy nie są już przyszłością, ale teraźniejszością.

Program zrównoważonego rozwoju Grupy Tönnies  (Wschodnia Westfalia) połączył cele zrównoważonego rozwoju w agendzie "t30". Do 2030 roku grupa zamierza stać się jednym z najbardziej zrównoważonych producentów żywności w Europie. W tym celu rodzinna firma określiła wymierne i konkretne cele na najbliższe lata – w tym redukcję emisji CO2 w logistyce. Dzięki zastosowaniu pierwszej e-ciężarówki Mercedes-Benz Trucks, a także kolejnym przejęciom i przebudowom, logistycznej spółce zależnej udało się już osiągnąć około jednej trzeciej swoich celów. Nacisk kładziony jest na zrównoważoną produkcję żywności w całym łańcuchu. Celem niniejszego listu intencyjnego jest dalsze wzmocnienie drogi obranej przez Tönniesa.

 

Początek strony