Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Optifleet, rozwiązanie Renault Trucks do zarządzania flotą, pomaga przewoźnikom zarówno zwiększyć rentowność ich pojazdów poprzez obniżenie kosztów operacyjnych, jak i zwiększyć zadowolenie klientów.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, Renault Trucks dodaje do Optifleet dwa nowe moduły – "Zdrowie" i "Bezpieczeństwo". Mają one na celu ograniczenie do minimum wypadków i nieplanowanych przestojów ciężarówek.
Na wysoce konkurencyjnym rynku drogowego transportu towarowego zarządzanie przedsiębiorstwem w czasie rzeczywistym i kontrolowanie jego głównych pozycji wydatków stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną. Rozwiązanie Renault Trucks do zarządzania flotą Optifleet upraszcza codzienne operacje przewoźników i daje im narzędzia do optymalizacji wydajności ich samochodów ciężarowych i kierowców. Optifleet składa się teraz z pięciu modułów, z których każdy może być aktywowany niezależnie od innych, aby dostosować się do potrzeb każdego przewoźnika.

Moduł Check monitoruje i optymalizuje zużycie paliwa przez ciężarówki przewoźników, zmniejszając w rezultacie całkowitą emisję CO2, a także analizuje ekologiczne osiągi kierowców, monitorując wszelkie zmiany. Moduł ten zapewnia również podgląd na żywo poziomu naładowania akumulatora w pojazdach elektrycznych.
Moduł mapy może geolokalizować ciężarówki w czasie rzeczywistym, dostarczając menedżerom flot informacji potrzebnych do optymalizacji tras i poprawy zadowolenia klientów, informując ich o dokładnym czasie przybycia kierowcy dostawy.
Moduł Drive monitoruje aktywność i czas odpoczynku kierowców. Dane z tachografu można pobierać zdalnie, aby pomóc w operacjach administracyjnych.

Renault Trucks dodaje teraz do Optifleet dwie nowe funkcje: moduł zdrowia i moduł bezpieczeństwa:

Nowy moduł Health wysyła komunikaty o lampkach ostrzegawczych na desce rozdzielczej każdego pojazdu, jako powiadomienie w czasie rzeczywistym na portalu Optifleet lub jako powiadomienie e-mail. Kierownik floty może następnie zaplanować odpowiednie prace konserwacyjne i przewidzieć potencjalne przestoje ciężarówek.
Nowy moduł bezpieczeństwa monitoruje zdarzenia związane z systemami bezpieczeństwa pojazdu, takimi jak zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS), elektroniczna kontrola stabilności (ESC) i system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS). Moduł ten wykrywa również nadmierne hamowanie lub przyspieszanie. Przesyła dane, w czasie rzeczywistym do portalu Optifleet lub pocztą elektroniczną, do przewoźnika, który może następnie wykorzystać je do przeprowadzenia obiektywnej analizy wzorców jazdy. Następnie można przeprowadzić ukierunkowane szkolenie dla wybranych kierowców, aby zmniejszyć ryzyko wypadków i przedwczesnego zużycia elementów pojazdu.

 

Początek strony