Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Rok 2022 był dla Krone rokiem przełomowych innowacji. Na targach IAA Transportation firma Krone zaprezentowała ogólną koncepcję "Mission beyond zero" jako sygnał startowy dla nowej generacji rozwiązań transportowych, które zapewniają znaczną redukcję emisji CO2 .

Już na początku roku eTrailer, który powstał we współpracy Krone i start-upu TrailerDynamics, otrzymał nagrodę za innowacyjność sieci ZENIT. Naczepa Krone eTrailer zmniejsza zużycie oleju napędowego i emisję CO2 ciągnika siodłowego o 20 do 40 procent. Rdzeniem innowacyjnej technologii jest mocna oś napędowa. Wspiera ciągnik siodłowy w jego napędzie, a także odzyskuje energię hamowania poprzez rekuperację. Daje to firmie transportowej dwie korzyści: dzięki ciągnikom elektrycznym (BEV) naczepa Krone eTrailer może być wykorzystana do zwiększenia zasięgu do ponad 1000 km lub w przypadku korzystania z konwencjonalnych ciągników można je łatwo połączyć z naczepą elektroniczną, a redukcję emisji CO2 można wdrożyć bezpośrednio we flocie.

Krone nawiązał kolejne strategiczne partnerstwo ze start-upem z Fernride, liderem innowacji w zakresie autonomicznych i telesterowanych rozwiązań transportowych. W ramach tej współpracy ma zostać opracowana zautomatyzowana przyczepa, która początkowo wdraża ważne funkcje drugorzędne, takie jak proces sprzęgania, zamykanie drzwi i automatyczna analiza środowiska. Specjalnie przeszkoleni teleoperatorzy mogą zatem całkowicie skoncentrować się na opiece nad autonomicznymi pojazdami holowniczymi przydzielonymi im podczas procesu transportu.

W hali 27 targów IAA  i przed nią zainteresowani goście mogli osobiście zapoznać się zarówno z innowacyjnymi nośnikami technologicznymi, jak i w pełni wyposażonymi naczepami Krone do ciężkiego codziennego transportu. Dr Frank Albers, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Krone, jest bardzo zadowolony z ogromnego odzewu: "Cały nasz zespół był bardzo zadowolony, że po czterech latach ponownie mogliśmy powitać na naszym stoisku tak wielu krajowych i międzynarodowych klientów.

Śmierć dr Bernarda Krone 14 października 2022 r. oznaczała głęboki przełom w historii rodzinnego biznesu Krone.

W październiku 2022 r. innowacyjna "Telematyka 3D" firmy Krone otrzymała nagrodę "Telematik Award 2022" w kategorii telematyki przyczep. Ta prestiżowa nagroda branżowa przyznawana jest przez grupę medialną Telematik-Markt.de, która wykorzystuje ją do uhonorowania wybitnych osiągnięć rozwojowych i rozwiązań w dziedzinie telematyki.

Wielokrotnie nagradzanym systemem jest system rozpoznawania przestrzeni ładunkowej Krone Smart Capacity Management, który współpracuje ze sztuczną inteligencją i umożliwia dyspozytorowi śledzenie zajętości miejsc  w naczepie w czasie rzeczywistym. Wersja podstawowa, SmartScan, przesyła obrazy o wysokiej rozdzielczości z wnętrza naczepy, podczas gdy wyższa wersja, SmartLoad, wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania wolnych pojemności w przestrzeni bagażowej, a także wykonuje precyzyjne pomiary cyfrowe.

Początek strony