Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Stellantis planuje nabyć udziały w Symbio, firmie wodorowej Faurecii Michelin i liderze technologii ogniw paliwowych dla branży mobilnej. Stellantis  wprowadził na rynek wodorowe samochody dostawcze średniej wielkości pod koniec 2021 roku.

Firma realizuje ambitne ambicje w ramach strategicznego planu Dare Forward 2030, który obejmuje rozszerzenie oferty wodoru dla dużych samochodów dostawczych już w 2024 roku w Europie i 2025 r. w USA, jednocześnie badając możliwości dla samochodów ciężarowych o dużej ładowności. Oczekuje się, że zamknięcie transakcji nastąpi w pierwszym półroczu 2023 roku.

„Techniczny plan działania firmy Symbio doskonale pasuje do planów Stellantis dotyczących wdrażania technologii wodorowych w Europie i Stanach Zjednoczonych” — powiedział dyrektor generalny Stellantis, Carlos Tavares. „To posunięcie przyspieszy rozwój, aby oferować naszym klientom produkty o niskiej emisji, wykraczające poza tradycyjne pojazdy elektryczne. Jesteśmy wdzięczni zespołom Faurecii, Michelin i Symbio za ich zaangażowanie w innowacyjność, doskonałość i współpracę, gdy wszyscy pracujemy nad osiągnięciem mobilności bezemisyjnej”. W październiku 2022 r. firma Symbio ogłosiła swój projekt HyMotive mający na celu przyspieszenie industrializacji i przełomowych innowacji, co zwiększy jej łączną zdolność produkcyjną we Francji do 100 000 systemów rocznie do 2028 r., generując jednocześnie 1000 dodatkowych miejsc pracy.

Transakcja ta umożliwia firmie Symbio dalszy rozwój poprzez wykorzystanie wiodącej pozycji firmy Stellantis na europejskim i amerykańskim rynku motoryzacyjnym. Faurecia, spółka należąca do Grupy FORVIA, Michelin i Stellantis, ogłosiła  rozpoczęcie wyłącznych negocjacji w sprawie przejęcia przez Stellantis znacznego pakietu udziałów w Symbio, lidera w dziedzinie bezemisyjnej mobilności wodorowej, aby stać się znaczącym graczem wraz z dotychczasowymi akcjonariuszami Faurecią i Michelin.

Początek strony