Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Oczekiwany przez rynek IVECO eDAILY z branżową nagrodą za innowacyjne rozwiązania, największą w klasie możliwość ciągnięcia przyczepy oraz najmocniejszą przystawkę mocy (ePTO).

IVECO eDAILY został uhonorowany nagrodą „One to Watch” w plebiscycie What Van? 2023. Doroczne nagrody są przyznawane przez niezależne jury złożone z doświadczonych ekspertów reprezentujących marki, firmy i organizacje związane z sektorem lekkich pojazdów użytkowych. Jurorzy docenili gotowość nowego eDAILY do realizacji różnych zadań transportowych dzięki innowacyjnemu modułowemu systemowi akumulatorów, niezrównanej zdolności holowania oraz najmocniejszej w tej klasie 15-kilowatowej elektrycznej przystawce odbioru mocy (ePTO). James Dallas, wydawca What Van?, powiedział: „eDAILY ma mnóstwo przydatnych funkcji, w tym możliwość napędzania zewnętrznego osprzętu. Elektryczny Daily w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 7,2 tony dorównuje ładownością odpowiednikom z silnikami spalinowymi. W zależności od liczby akumulatorów — od jednego do trzech — oferuje zasięg do 400 kilometrów. Nowy elektryczny van marki IVECO jest przykładem transformacji wejścia marki na rynek pojazdów o napędzie elektrycznym. eDAILY, zaprojektowany jako elektryczny odpowiednik kultowego Daily, jest uniwersalnym pojazdem dostawczym przeznaczonym do intensywnej eksploatacji, który sprawdzi się także jako baza do zabudowy. Samochód jest oferowany jako furgon, podwozie z kabiną standardową i załogową oraz minibus, w wersjach z pojedynczymi i bliźniaczymi kołami oraz w wielu odmianach różniących się wysokością i rozstawem osi, o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,2 tony. Model zaprojektowano tak, by nie ustępował funkcjonalnością wersji spalinowej. To jedyny elektryczny lekki pojazd dostawczy, który dzięki solidnej konstrukcji zapożyczonej z samochodów ciężarowych może holować przyczepę o masie do 3,5 tony.  Szybkie ładowanie z mocą 80 kW umożliwia uzupełnienie zapasu energii na pokonanie 100 km w zaledwie 30 minut, a maksymalny zasięg przy pełnych akumulatorach wynosi do 400 kilometrów*.

Vittorio Bussi, dyrektor ds. zarządzania produktami LCV w dziale pojazdów ciężarowych IVECO, powiedział: - Cieszymy się ze zdobycia tej prestiżowej nagrody w plebiscycie What Van?, bo to ważny dowód uznania dla cech eDAILY, które decydują o jego unikatowości na rynku. Firma IVECO otrzymała już pierwsze komercyjne zamówienia na najnowszy pojazd elektryczny, którego oficjalna prezentacja miała miejsce na targach IAA 2022 we wrześniu. Na eDAILY zdecydowała się firma Petit Forestier Group, europejski lider wynajmu i leasingu samochodów z zabudową chłodniczą.  Ponadto włoska firma SV Noleggio , poinformowała w listopadzie o zawarciu umowy na odbiór 200 eDAILY z zabudową chłodniczą.

 * Podany zasięg dotyczy IVECO Daily 42S w konfiguracji z 3 akumulatorami i cyklu miejskiego

Początek strony