Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Rada Nadzorcza MAN Truck & Bus SE mianowała Murata Aksela (50) członkiem zarządu firmy. Odpowiedzialność za zakupy przejmie 1 stycznia 2023.

"Murat Aksel posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w zakupach. Jego kluczowym zadaniem będzie dalsza stabilizacja naszych łańcuchów dostaw, które są obecnie nadal napięte, w ramach ciągłego wzrostu produkcji samochodów ciężarowych i uczynienie ich jeszcze bardziej zrównoważonymi. W imieniu całego Zarządu chciałbym powitać Murata Aksela w firmie MAN i cieszę się na współpracę z nim w przyszłości" – powiedział Alexander Vlaskamp, prezes zarządu MAN Truck & Bus SE.

Jako dyrektor ds. zakupów Grupy Volkswagen, Murat Aksel przejął ogólną odpowiedzialność w ramach Grupy Volkswagen za zarządzanie zakupem materiałów i świadczeniem usług od stycznia 2021 r. Ponadto od lipca 2020 roku jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za zakupy w marce Volkswagen Samochody Osobowe. Murat Aksel może pochwalić się 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem w zarządzaniu łańcuchem dostaw w branży motoryzacyjnej.

Po studiach na Uniwersytecie Technicznym w Kaiserslautern Murat Aksel rozpoczął karierę w 1998 roku w firmie Opel. Od 2001 roku objął odpowiedzialne funkcje w zarządzaniu łańcuchem dostaw w General Motors i Fiat. W 2009 roku przeniósł się do BMW Group, w której odpowiadał m.in. za zakupy i sieć dostawców w obu Amerykach. W 2020 roku urodzony w Turcji ojciec dwójki dzieci przeprowadził się do Volkswagena.

Murat Aksel zastąpi Stefana Gramse (46) w MAN Truck & Bus, który od grudnia 2021 r. kieruje działem zakupów w firmie MAN, a ostatnio jako członek zarządu. "W tym czasie Stefan Gramse dostosował zamówienia, zapewnił ważny impuls do transformacji, a dodatkowo kierował zespołem kryzysowym "Covid 19" i "Task Force Ukraine". Bardzo żałuję, że odchodzi z MAN z powodów prywatnych, które są bardzo zrozumiałe. Pozostanie w Volkswagenie w Wolfsburgu w centralnej funkcji. W imieniu całego Zarządu i pracowników chciałbym podziękować mu za wzorowe zaangażowanie na rzecz firmy MAN i jego osiągnięć. Życzę Stefanowi Gramse wszystkiego najlepszego i wszelkich sukcesów w jego przyszłej karierze - powiedział Alexander Vlaskamp.

Stefan Gramse dołączył do MAN Truck & Bus z Automobili Lamborghini S.p.A. w 2020 roku. Przy okazji transformacji firmy MAN z producenta pojazdów użytkowych w dostawcę inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych, on i jego zespół zrestrukturyzowali zamówienia firmy. Kierował również "COVID Crisis Team" i "MAN Ukraine Task Force". W ramach uporządkowanego przejścia Stefan Gramse wstępnie zapozna swojego następcę Murata Aksela z MAN w trzymiesięcznym okresie przejściowym do początku kwietnia 2023 r. i będzie dla niego dostępny w roli doradcy. Następnie Stefan Gramse przejdzie na wyższe stanowisko centralne w Volkswagenie.

 

Początek strony