Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Pierwsze podwozie pojazdu silnikowego napędzanego wodorem firmy Hyundai z zabudową Schmitz Cargobull dopuszczone do transportu drogowego w Niemczech.

Firma Schmitz Cargobull dostarczyła swojemu klientowi Hylane pierwszą neutralną dla klimatu kombinację nadwozia typu furgon M.KO i silnika napędzanego wodorem.

Wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym Schmitz Cargobull na Litwie nadwozie jest wyposażone w wielofunkcyjną podłogę, dwie szyny zabezpieczające ładunek i windę załadunkową, co stanowi uzupełnienie napędzanego wodorem pojazdu Hyundai. Montaż pojazdu i jego inspekcja DEKRA odbyły się w zakładzie GRW w Toddin , gdzie nadal znajduje się produkcja projektowa firmy Schmitz Cargobull . To osiągnięcie sprawia, że Schmitz Cargobull jest pierwszym certyfikowanym producentem zabudów dla Hyundaia w Niemczech.

Dirk Nuxoll , dyrektor zarządzający GRW, Sabine Essmann, International Key Account Manager Logistic/Food Business w Schmitz Cargobull oraz Bruno Altenschöpfer , Fleet Manager w Hylane , odebrali pojazd do pierwszego użycia na drodze.

„Cieszymy się, że możemy zrealizować ten wspaniały projekt pilotażowy w tak krótkim czasie i w ciągu najbliższych kilku tygodni ukończymy łącznie 17 pojazdów. Zabudowy Schmitz Cargobull są optymalnie wyposażone aby pomieścić zbiorniki wodoru na przegrodzie” — mówi Essmann .

„Pojazdy typu „XCIENT Fuel Cell” będą przygotowywane – w zależności od wymagań klienta – do eksploatacji na drogach. Skrzynie chłodnicze i furgony są montowane na podwoziu pojazdu samochodowego, aby móc bezpiecznie przewieźć towar. Część pojazdów zostanie również wyposażona w naczepę chłodnię”.

Jako wyłączny dostawca neutralnych dla klimatu pojazdów mobilnych do wynajęcia, Hylane oferuje konkurencyjne stawki dzięki finansowaniu z Federalnego Ministerstwa Cyfryzacji i Transportu. Klienci płacą tylko za faktycznie przejechane kilometry. Jako klient Hylane oszczędzasz nie tylko CO 2 - wydawane jest indywidualne świadectwo oszczędności CO 2 - ale także koszty.

 

Początek strony