Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Usługi Krone 360° Trailer Service są w coraz większym stopniu kształtowane przez cyfryzację. W ramach strategii cyfrowej "Krone Intelligent Transport Solutions", która jest ważnym elementem usługi Krone 360° , wszystkie rozwiązania cyfrowe Krone zostaną w przyszłości połączone.

Obejmuje to zarządzanie danymi, produkty telematyczne i coraz bardziej cyfrowe komponenty usług. Usługa Krone 360° Trailer Service rozpoczyna się natychmiast po dostarczeniu pojazdu, z wyposażeniem telematycznym lub bez niego. Dane pojazdu są następnie dostępne cyfrowo w portalu serwisowym "My Krone", a ważne dane dotyczące dostawy i przetwarzania są tam również przechowywane w celu zmniejszenia nakładu pracy.

Cyfryzacja i telematyka mają również decydujące znaczenie w serwisie części zamiennych Krone, na przykład śledzenie części zamiennych w drodze do klienta jest nowością. W sklepie internetowym "Krone Spare Parts Online Shop" można zamówić około 70 000 części zamiennych. Grafiki są wyświetlane w katalogu online dla wszystkich dostępnych części, dzięki czemu można je zidentyfikować tak łatwo i niezawodnie, jak to możliwe. Dla wielu tysięcy części zamiennych dostępne są teraz dodatkowe zdjęcia lub renderingi. Ponadto klienci mogą przesyłać swoje pojazdy w obszarze "My Crown". Ułatwi to zamówienie w przyszłości, ponieważ teraz wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć żądany pojazd i wybrać odpowiednią część zamienną. Popularna usługa, która w tym zakresie jest liderem w branży naczep, dlatego prawie 70 procent zamówień jest obecnie realizowanych za pośrednictwem sklepu internetowego. Jeśli jednak chodzi o części wymagające wyjaśnienia, takie jak elektryka lub pytania techniczne, eksperci Krone są nadal dostępni telefonicznie lub e-mailem.

Potencjał i strategiczna orientacja działu części zamiennych Krone są obecnie znacznie rozszerzane na arenie międzynarodowej. Spółki zależne i firmy partnerskie, mające siedzibę we wszystkich krajach europejskich i poza nimi, zajmują się marketingiem części zamiennych. Wraz z wprowadzeniem nowej marki "Krone Trusted" na początku 2021 r., Krone oferuje również tanie części zużywające się jako wysokiej jakości alternatywę dla oryginału, co umożliwia uzyskanie przewagi kosztowej do 50 procent. Te części zamienne można również zamówić cyfrowo za pośrednictwem sklepu. W związku z bardzo pozytywnym odzewem, Krone będzie nadal rozwijać tę markę w przyszłości.

Początek strony