Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Plany Mack Trucks dotyczące zwiększenia sprzedaży pojazdów elektrycznych zostały  przyspieszone wraz z ogłoszeniem, że spółka macierzysta Mack, Volvo Group, podpisała list intencyjny z Pilot Company, aby udostępnić publiczną infrastrukturę ładowania klientom w Ameryce Północnej.

List intencyjny stanowi, że Volvo Group i jej marki komercyjne zapewnią swoją wiedzę specjalistyczną, aby pomóc określić, które lokalizacje powinny być traktowane priorytetowo dla infrastruktury elektromobilności, w oparciu o obecne i oczekiwane przyjęcie ciężarówek z napędem elektrycznym, wymagania dotyczące ładowania klientów, a także dostępność funduszy federalnych i stanowych w celu zrekompensowania wydatków kapitałowych, podczas gdy firma pilotażowa zamierza zainstalować wysokowydajną infrastrukturę ładowania podczas wybranych podróży  z Pilot i Flying J . W Stanach Zjednoczonych Istnieje ponad 750 lokalizacji Pilot i Flying J.

"Partnerstwa takie jak to są ważne dla Mack, naszej branży i dla całego społeczeństwa" - powiedział Martin Weissburg, prezes Mack Trucks i prezes Volvo Group North America. "Mack i Volvo Group są zaangażowane w bycie liderami w przechodzeniu na transport o zerowej emisji, a przyspieszenie dostępności publicznych ładowarek ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zdekarbonizowanej, zrównoważonej przyszłości, którą chcemy wspierać".

Mack Trucks oferuje obecnie model śmieciarki Mack LR Electric klasy 8. Wprowadzony na rynek w marcu 2022 r. model Mack LR Electric nowej generacji oferuje standardową całkowitą pojemność akumulatora 376 kWh, zapewniając wystarczającą ilość energii i zasięg, aby spełnić wymagania klientów w zakresie wydajności i eksploatacji. Podwójne silniki elektryczne wytwarzają 448 koni mechanicznych.

"Pilot Company i Mack Trucks od dziesięcioleci są synonimami amerykańskiego przemysłu frachtowego i transportowego, dzięki czemu to partnerstwo jest naturalnym rozwiązaniem" - powiedział Shameek Konar, dyrektor generalny Pilot Company. "Wspólnie będziemy pracować nad określeniem możliwości finansowania publicznego i rozwojem infrastruktury, której nasi klienci potrzebują, aby przejść na floty o zerowej emisji, pomagając stworzyć lepszy świat dla przyszłych pokoleń".

Akumulatory LR Electric  NMC (Nickel Manganese Cobalt Oxide), zasilają pojazd i wszystkie akcesoria pokładowe za pośrednictwem obwodów 12 V, 24 V i 600 V. Energia z dwustopniowego układu hamulcowego z odzyskiem energii jest odzyskiwana z setek postojów, które LR Electric pokonuje każdego dnia wraz ze wzrostem obciążenia.

Początek strony