Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Na targach IAA firma logistyczna Hegelmann Group działająca w Europie oraz Mercedes-Benz Trucks podpisały list intencyjny na zamówienie 50 eActros Longhaul. Pojazdy mają zostać dostarczone do rodzinnej firmy z Bruchsal w Niemczech po rozpoczęciu produkcji seryjnej w 2024 roku.

Stina Fagerman , szef sprzedaży, marketingu i usług w Mercedes-Benz Trucks, mówi: „Aby w przyszłości transport był zrównoważony i bezemisyjny, potrzebujemy po naszej stronie wielu silnych partnerów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy i zaufania Grupy Hegelmann do marki Mercedes-Benz Trucks.”

Siegfried Hegelmann , udziałowiec zarządzający Grupy Hegelmann : „Im większy sukces, tym większa odpowiedzialność. Jesteśmy otwarci na wyzwania, a jednocześnie dążymy do zrównoważonego rozwoju w naszej branży.”

Po prezentacji na IAA w Hanowerze eActros LongHaul będzie w tym roku po raz pierwszy testowany na drogach publicznych. Intensywne testy klientów z prototypami gotowymi do produkcji  są również planowane na 2023 r. W tym kontekście listy intencyjne zostały już podpisane z Amazon i Rhenus we wrześniu.

Na jednym akumulatorze  eActros LongHaul będzie miał zasięg około 500 kilometrów.

 

Początek strony