Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volkswagen Samochody Dostawcze zamierza do 2030 roku zwiększyć odsetek sprzedawanych przez siebie pojazdów w pełni elektrycznych do ponad 55 procent. Już teraz zwiększa ilość dostępnej w sieci energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

„By zapewnić finansowanie wytwarzania dodatkowej mocy na farmach wiatrowych i instalacjach słonecznych,  współpracujemy z branżą energetyczną i finansujemy te projekty, które generują dodatkową zieloną energię elektryczną” - wyjaśnia Susanne Leifheit, szefowa Public Affairs i Sustainability w VWSD. „Dla nas
Dwa systemy fotowoltaiczne w hiszpańskim mieście Tordesillas mają łączną roczną moc około 74 milionów kilowatogodzin. Ponad 100 000 modułów rozmieszczonych na ponad 18 hektarach niedaleko Valladolid w regionie Kastylii i León, przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną.

Poprzez partnerstwo, takie jak to z dostawcą energii Statkraft w Tordesillas, VWSD będzie wspierać neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla użytkowanie swoich pojazdów elektrycznych w przyszłości. VWSD postawił sobie w Europie za cel zmniejszenie do 2030 roku śladu węglowego wszystkich pojazdów w całym ich cyklu życia o 40 procent w porównaniu z rokiem 2018. Nowy, w pełni elektryczny ID. Buzz1) odgrywa w tym procesie kluczową rolę. Począwszy od jesieni 2022 r. na swoich pierwszych rynkach pojazd będzie przekazywany klientom z zerowym śladem węglowym netto.

ID. Buzz i ID. Buzz Cargo będą od jesieni 2022 roku dostarczane w Europie w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Oznacza to kompensację emisji CO2 powstałych podczas produkcji w zakładzie w Hanowerze, w łańcuchach dostaw oraz podczas wszystkich etapów transportu prowadzących do przekazania klientom, w tym pierwszego ładowania baterii. Emisje powstałe do momentu przekazania mają być kompensowane przez inwestycje w certyfikowane projekty ochrony klimatu, takie jak projekt Kariba REDD+ , w ramach którego prawie 785 000 hektarów lasów wzdłuż południowego brzegu jeziora Kariba w pobliżu granicy Zambii z Zimbabwe, jest chronionych przed wylesianiem.

 

Początek strony