Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Grupa Volkswagen i Mahindra podpisały umowę na dostawy komponentów opartych na platformie MEB, które posłużą do stworzenia nowej rodziny SUV-ów marki Mahindra.

Obie firmy będą poszukiwać innych możliwości współpracy w Indiach na polu elektromobilności, w tym przy projektowaniu samochodów, rozwiązań związanych z ładowaniem, pozyskiwaniem energii i produkcji ogniw.

Przedstawiciele obu firm podpisali umowę dotyczącą dostaw komponentów opartych na platformie MEB, które pozwolą stworzyć platformę elektryczną INGLO dla Mahindry. To otwiera kolejny etap rozpoczętej na początku tego roku współpracy. Umowa przewiduje opracowanie pięciu elektrycznych SUV-ów, a  łączny wolumen ma przekroczyć milion aut. Ponadto obie firmy będą szukać dalszych możliwości współpracy, co pozwoli przyspieszyć elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjnego.

Mahindra zaprezentowała swoją nową rodzinę elektrycznych SUV-ów podczas imprezy Mahindra Born EV w Banbury w Wielkiej Brytanii. Elektryczne SUV-y zostaną wprowadzone na rynek w oparciu o nową platformę INGLO, która z kolei będzie wykorzystywać komponenty MEB, w tym elektryczny układ napędowy i zunifikowane  akumulatory Volkswagena. 

Kolejnym krokiem na drodze do przyspieszenia elektryfikacji indyjskiego rynku motoryzacyjnego będzie analiza potencjalnych obszarów współpracy, np. projektowania pojazdów, lokalizacji

fabryki ogniw akumulatorowych oraz rozwiązań w zakresie ładowania i zaopatrzenia w energię elektrycznego ekosystemu w Indiach.

Platforma elektryczna MEB i jej komponenty są kluczem do przystępnej cenowo zrównoważonej mobilności na całym świecie. Partnerstwo dowodzi, że nasza działalność w zakresie platform jest wysoce  konkurencyjna, a MEB jest na dobrej drodze, aby stać się jedną z wiodących otwartych platform dla elektromobilności" – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen, odpowiedzialny za technologię.

Ze sprzedażą na poziomie ok. 3 mln aut rocznie Indie są jednym z pięciu największych rynków motoryzacyjnych na świecie. Tylko tam i w Chinach liczba rejestracji nowych samochodów

wzrosła w pierwszej połowie 2022 roku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony