Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Rada Nadzorcza MAN Truck & Bus SE powołała Stefana Gramse (46 l.) do Zarządu Spółki. Od 1 sierpnia 2022 r. przejmie odpowiedzialność za zakupy, za które CEO Alexander Vlaskamp odpowiadał tymczasowo  i którymi  Gramse zarządza już operacyjnie od grudnia 2021 r.

„Stefan Gramse jest menedżerem o międzynarodowym doświadczeniu ze sprawdzonym doświadczeniem w zakresie zakupów. W ostatnich miesiącach konsekwentnie dostosowywał zamówienia w MAN, zapewniając tym samym ważny impuls dla transformacji MAN i GRUPY TRATON. Chciałbym mu również podziękować za  zarządzanie kryzysowe podczas pandemii, a także grupą zadaniową do radzenia sobie z ekonomicznymi konsekwencjami wojny na Ukrainie.  "- powiedział Alexander Vlaskamp, Prezes Zarządu  MAN Truck & Bus SE.

Stefan Gramse rozpoczął karierę w Volkswagenie w 2004 roku jako stażysta w Wolfsburgu. Potem były stanowiska w zaopatrzeniu i początkowe zadania zarządcze w inżynierii. W 2009 roku przeniósł się do Audi AG w Ingolstadt jako kierownik działu zaopatrzenia.

W 2016 roku został powołany do Zarządu Automobili Lamborghini SpA jako Chief Procurement Officer, gdzie utworzył organizację zakupową zarówno pod względem procesowym, jak i organizacyjnym z okazji premiery supersportowego SUV-a „Urus”. W 2020 roku Gramse przeniósł się do MAN Truck & Bus jako Head of Procurement New Projects, gdzie przejął odpowiedzialność za nowe przedsięwzięcia w ciężarówkach, autobusach i silnikach zewnętrznych, a także projekty w przyszłej dziedzinie elektromobilności.

 

Początek strony