Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Marka Fiat Professional otworzyła zamówienia na polskim rynku na trzecią generację modelu Doblò VAN i E-Doblò VAN .

Napędzany silnikiem spalinowym Doblò VAN i jego elektryczny odpowiednik E-Doblò VAN zostały stworzone do wykonywania codziennych zadań w mieście. 

W ten sposób Fiat Professional kontynuuje rozpoczęty kilka lat temu proces elektryfikacji swojej gamy – po E-Ducato i E-Scudo to trzeci lekki samochód dostawczy marki, która stawia kolejny krok w kierunku zapowiedzianej na 2024 rok pełnej elektryfikacji swojej gamy modelowej.

Nowe Doblò jest obecnie dostępne w dwóch długościach i dwóch różnych konfiguracjach (furgon, furgon brygadowy), już wkrótce do gamy dołączy 5-miejscowe kombi. Dzięki funkcji „Magic Cargo” każdą z nich można przekonwertować, zwiększając objętość bagażnika o 0,5 m3 aż do 4,4 m3 (w wersji z długim rozstawem osi) oraz umożliwiając załadunek przedmiotów do 3,4 m długości.

O bezpieczeństwo podróżnych dba 17 aktywnych i pasywnych systemów wspomagania jazdy Advance Driving Assistance Systems. Nowy Fiat Doblò jest dostępny do wyboru z trzema różnymi spalinowymi jednostkami napędowymi: wysokoprężną o pojemności 1,5 l i mocy 100 KM lub 130 KM oraz ze 110-konną jednostką benzynową o pojemności 1,2 l. Największe zainteresowanie wzbudza jednak wersja z silnikiem elektrycznym o pojemności 50 kWh, mocy 100 kW i zasięgu do 280 km w cyklu WLTP. Z tym napędem nowe E-Doblò osiąga prędkość maksymalną na poziomie 130 km/h i maksymalny moment obrotowy 260 Nm. Cena Doblo zaczyna się już
od 83 708 zł netto za wersję L1 650 kg z silnikiem benzynowym PureTech 1.2 110 KM. Pierwsze egzemplarze  dotrą do Polski w listopadzie.

Początek strony