Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volvo Trucks zademonstruje na IAA Transportation swoje rozwiązania  w dziedzinie elektromobilności oraz w zakresie bezpieczeństwa , a także  najnowsze technologie.

Tematem przewodnim Volvo Trucks na targach IAA Transportation , które odbędą się  20-25 września 2022 r. jest: "W Kierunku Wizji Zero" - zero emisji i zero wypadków.

Volvo Trucks zaprezentuje swoją ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych - najszerszą w branży - z pięcioma różnymi modelami samochodów ciężarowych dostępnych w sprzedaży, w Europie. Firma pokaże również swoją ofertę usług dla elektrycznych samochodów ciężarowych, takich jak planowanie zasięgu i trasy, rozwiązania w zakresie ładowania oraz finansowanie. 

" Z niecierpliwością czekamy na możliwość pokazania naszych wspaniałych samochodów ciężarowych i usług, które umożliwiają przewoźnikom zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym prowadzeniu konkurencyjnej działalności. Niezależnie od układu napędowego - elektryczny, zasilany gazem czy konwencjonalny samochód ciężarowy z silnikiem wysokoprężnym - oferujemy rozwiązania zwiększające wydajność energetyczną i zmniejszające ślad węglowy - mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

W dziedzinie bezpieczeństwa Volvo Trucks zaprezentuje między innymi swój nowy system bezpieczeństwa, który ma pomóc w ochronie pieszych i rowerzystów. System obejmuje podwójny radar po każdej stronie samochodu ciężarowego, a także funkcje wspomagane kamerą.

Volvo Trucks będzie miało kilka samochodów ciężarowych dostępnych do jazdy testowych w zewnętrznej części targów, takich jak Volvo FL Electric i Volvo FE Electric. Ponadto, w zewnętrznej części targów będą prezentowane inne samochody ciężarowe, takie jak Volvo FH z systemem I-Save, Volvo FM LNG oraz Volvo FH16 do najcięższych zadań transportowych.

Stoisko Volvo Trucks będzie tym razem w hali 21.

 

 

 

Początek strony