Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Daimler India Commercial Vehicles , spółka zależna  Daimler Truck AG, obchodzi 10 lat działalności w Indiach. DICV rozpoczęło działalność  z ambicją przekształcenia indyjskiego przemysłu pojazdów użytkowych.

W pierwszej dekadzie istnienia na rynku indyjskim DICV osiągnęła sprzedaż krajową ponad 125 000 pojazdów. Ponadto firma wyeksportowała ponad 50 000 pojazdów, w tym 35 000 sztuk FUSO i ponad 200 milionów części do ponad 60 krajów na całym świecie.

DICV w dużym stopniu angażuje się w zrównoważony rozwój. Firma wykorzystała już energię słoneczną do swojego zakładu produkcyjnego w Oragadam (Chennai) i położyła podwaliny pod dodatkową moc fotowoltaiki o mocy 1,3 MW wzdłuż najnowocześniejszego toru testowego. Istniejąca elektrownia słoneczna DICV ma już moc 3,3 MW. DICV pracuje nad tym, aby do 2025 r. stać się w 100% wolnym od węgla.

DICV produkuje i sprzedaje ciężarówki BharatBenz o masie powyżej 9 do 55 ton w Indiach, dostosowane do różnych zastosowań klientów. Dla lokalnej branży autobusowej DICV oferuje autobusy szkolne, turystyczne i pracownicze oraz podwozia autobusowe BharatBenz, a także autokary marki Mercedes-Benz. Indyjska sieć sprzedaży i serwisu BharatBenz obejmująca ponad 235 punktów, jest stale rozbudowywana. DICV posiada ponad 4000  pracowników w swoich zakładach  w Oragadam oraz w biurach regionalnych w całych Indiach.

W 20 12 r.  z najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego DICV w Oragadam  wyjechały , pierwsze ciężkie ciężarówki BharatBenz o dużej ładowności. Portfolio produktów stale powiększało się o samochody ciężarowe o średniej ładowności, budowlane ciężarówki i ciągniki, a także autobusy i autokary.

Fabryka DICV w Chennai, będąca integralną częścią globalnej sieci produkcyjnej samochodów ciężarowych i autobusów Daimler Truck, jest jedyną na świecie lokalizacją produkującą silniki, skrzynie biegów, ciężarówki i autobusy w tym samym miejscu, obsługującą cztery marki – BharatBenz , FUSO, Mercedes-Benz i Freightliner

Początek strony