Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Przygotowania do wielkoskalowej produkcji elektrycznych ciężarówek z Monachium są w toku: w ciągu 12 miesięcy od powstania eMobility Center  firma MAN Truck & Bus wprowadziła na rynek 20 prototypów nadchodzącego ciężkiego eTrucka.

Nowy eTruck odbył swoje pierwsze przejazdy w Berlinie pod koniec maja. W Monachium do tej pory 1700 pracowników zostało przeszkolonych w zakresie technologii przyszłości bez CO2.

Produkcja pierwszych małych serii MAN eTruck na linii produkcyjnej planowana od końca 2023 roku.

W MAN eMobility Center od połowy czerwca 2021 było jasne, że tu tworzy się przyszłość: był to wyraźny sygnał startowy do modernizacji zakładu w ramach transformacji, a także dla nadchodzącej seryjnej produkcji elektrycznej ciężarówki w głównym zakładzie w Monachium.

„MAN przygotowuje się na elektromobilność. Nasz ciężki eTruck ma zjechać z linii produkcyjnej w Monachium na początku 2024 roku . W tym celu szkolimy teraz pracowników w zakresie technologii wysokiego napięcia i uelastyczniamy naszą produkcję w naszym głównym zakładzie w Monachium ” – mówi Alexander Vlaskamp , dyrektor generalny MAN Truck & Bus, w pierwszą rocznicę powstania eMobility Center  w Monachium.

Produkcja samochodów  elektrycznych w dużych ilościach przemysłowych wymaga nowych procesów produkcyjnych. W porównaniu z ciężarówką z napędem konwencjonalnym, pojazd elektryczny różni się pod względem nowych komponentów, takich jak akumulator elektryczny i silnik, a także komponentów i kabli wysokiego napięcia. Ponadto w przyszłości na tej samej linii produkcyjnej będą produkowane auta konwencjonalne i akumulatorowe, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie zakładów produkcyjnych w Monachium. To duże wyzwanie dla maszyn i technologii, ale także dla pracowników, jak wie Thorsten Campehl , kierownik zakładu w Monachium: „Musimy pozyskać ludzi do zmiany i wspierać ich w procesie tych fundamentalnych zmian. Jasna wizja dla zakładu, a szkolenie i rozwój ludzi są kluczem do osiągnięcia tego.” Ponad 1700 pracowników ukończyło już szkolenie  w zakresie wysokiego napięcia, a do końca roku liczba ta wzrośnie do 2000. Do końca 2023 r. wszyscy odpowiedni profesjonaliści w produkcji samochodów ciężarowych w Monachium mają zostać zakwalifikowani do produkcji seryjnej elektrycznych ciężarówek. „To intensywne połączenie teorii i praktyki sprawia, że koncepcja eMobility Center jest naprawdę wyjątkowa”

Początek strony