Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Po rozpoczęciu produkcji ID. Buzz, niemieckie zakłady produkujące komponenty, rozpoczęły produkcję kluczowych komponentów technologicznych dla nowego e-modelu.

Zakłady w Braunschweigu, Kassel, Salzgitter i Hanowerze dostarczają teraz system akumulatorów, napęd elektryczny i podwozie. To kolejny krok w zapoczątkowanym w 2015 roku procesie transformacji, jakim jest przekształcenie firmy w dostawcę systemów e-mobility. Volkswagen Group Components zainwestuje 2,3 miliarda euro w elektryfikację swoich niemieckich lokalizacji do 2026 roku – znacznie ponad połowę wszystkich inwestycji.

Thomas Schmall, członek zarządu Volkswagen AG odpowiedzialny za technologię i dyrektor generalny Volkswagen Group Components, powiedział: „Jako jeden z pionierów jesteśmy częścią transformacji w kierunku e-mobilności od 2015 roku.  Lokalizacje w Niemczech wyznaczają tempo rozwoju globalnego w naszych lokalizacjach w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Naszym celem jest stać się wiodącym dostawcą systemów na świecie.

Produkcja  ID. Buzz  rozpoczęła się, a pierwsze pojazdy zostaną dostarczone do klientów jesienią.

W ciągu roku firma planuje zwiększyć dobową produkcję zakładu do łącznie 900 pojazdów. W przyszłości planuje się budowę do 130 000 jednostek na rok w głównym zakładzie VWCV.

Wraz z rozpoczęciem produkcji  Buzz -a , fabryka VWCV w Hanowerze jest teraz trzecim zakładem produkcyjnym  pojazdów rodziny ID.

 Josef Baumert, członek Zarządu Marki VWCV  :. „Po ośmiu  latach ponad 55 procent naszych pojazdów w Europie będzie miało napęd akumulatorowy.  Buzz ma w tym wiodącą pozycję ”.

W tym roku VWCV planuje wyprodukować łącznie około 15 000 ID. Buzz-a . W zakładzie w Hanowerze powstają trzy modele  oparte na trzech różnych platformach i mogą mieć trzy różne wersje : Buzz  jako pojazd z napędem akumulatorowym, nowy Multivan jako hybryda typu plug-in i  warianty T6.1 z silnikiem spalinowym. W fabryce pojazdy są częściowo produkowane na jednej linii.

Pierwszy całkowicie elektryczny pojazd z Hanoweru i nowe, cyfrowe systemy również zaowocowały: daleko idącymi wymaganiami wobec pracowników. Podczas uruchamiania ID.  przeszkolono 4000 pracowników do produkcji nowych pojazdów.

Początek strony