Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Już pół miliona systemów TraXon zostało wyprodukowanych w samym Friedrichshafen od momentu rozpoczęcia produkcji w 2014 roku. W Europie co najmniej trzech producentów ciężarówek korzysta ze skrzyń TraXon.

"Przekroczenie granicy pół miliona systemów w jednym z naszych zakładów produkcyjnych jest potężnym osiągnięciem, które dodatkowo podkreśla wiodącą pozycję ZF w zakresie systemów technologicznych" – powiedział Winfried Gründler, który jest odpowiedzialny za linię produktów układów napędowych w dziale Commercial Vehicle Solutions firmy ZF. "Lekka, mocna i inteligentna, przełomowa technologia TraXon wspiera rosnące światowe zapotrzebowanie klientów na wydajne systemy i pomaga zapewnić im najbardziej zaawansowane ciężarówki na drogach."

Układ przeniesienia napędu oferuje wiele zalet technologicznych, takich jak najwyższa sprawność do 99,7%, niższe zużycie paliwa, a także wysoka jakość konstrukcji i niezawodność. Ponadto jest wyposażony w innowacyjną strategię zmiany biegów PreVision GPS firmy ZF, która zapewnia wysoką oszczędność energii. Dzięki tym funkcjom system automatycznej ręcznej skrzyni biegów TraXon (AMT) zapewnia efektywność energetyczną i wartość pod względem całkowitego kosztu posiadania (TCO).W porównaniu z manualną skrzynią biegów, TraXon może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 8%.

Wspierając wielu wiodących na świecie producentów oryginalnego sprzętu (OEM), TraXon jest produkowany w Friedrichshafen (Niemcy), Jiaxing (Chiny) i Sorocaba (Brazylia). Zakłady ściśle ze sobą współpracują, a wstępnie zmontowane przekładnie z Friedrichshafen są dostarczane na przykład do Chin, gdzie popyt jest silny, a TraXon pomaga ZF zdobyć udział w rynku. Ponadto niedawno rozpoczęła się nowa linia montażowa TraXon w zakładzie ZF Sorocaba w Brazylii.

Uruchomiony 1 stycznia 2022 r. dział Commercial Vehicle Solutions (CVS) firmy ZF ma za zadanie pomóc w kształtowaniu przyszłości komercyjnych systemów transportowych, będąc preferowanym globalnym partnerem technologicznym dla branży pojazdów użytkowych. Dział ZF CVS łączy dawne oddziały ZF Commercial Vehicle Technology i Commercial Vehicle Control Systems, które powstały po przejęciu WABCO przez ZF wiosną 2020 r.

Początek strony