Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford Otosan przedstawił nową markę i nowe lekkie rozwiązania mobilności - dokładniej skutery o nazwie „Rakun”.

Turecka marka kojarzona jest z przemysłem ciężkim,a także potężnym eksportem samochodów użytkowych. Wobec rosnących trendów e-commerce i mobilności, Ford Otosan wprowadził Rakun Pro2 i Pro3, dwa elektryczne motocykle, które łączą doświadczenie firmy i know-how w zakresie pojazdów elektrycznych.
Byłem wśród nielicznych którzy mogli zobaczyć na żywo trzy różne skutery elektryczne, a nawet przejechać się nimi po hali…
Turcy nie ukrywają (kto był w Stambule wie, że tego nie da się ukryć) iż lekarstwem na zakorkowane ulice jednego z największych miast mogą być małe zwrotne, a najlepiej elektryczne środki transportu.
A szczególnie topografia Stambułu z setkami wzgórz skłania do sięgania po napęd elektryczny.
Rakun ma silnik 4 kW pod fotelem i baterie 5 kWh ustawione pionowo przed nim. Ładowanie baterii kablem z gniazdka 230V. Napęd jest przenoszony na tylne koło paskiem zębatym albo dwoma, gdy mowa o skuterze trójkołowym. Deklarowany zasięg to ok. 45 km, a prędkość ograniczona elektronicznie to 45 km/h.
Właściwie pokazano nam 3 pojazdy,bo oprócz Rakuna 2 i 3 jest wersja Cargo z boksem towarowym, idealnie pasująca do logistycznej zasady „ostatniej mili”. Przy większej ładowności 3-kołowy Pro3 wykorzystuje niezależne zawieszenie tylnych dwóch kół, aby zapewnić dobrą manewrowość.
Haydar Yenigün, dyrektor generalny Ford Otosan, zauważył, że wiele branż przechodzi obecnie poważne transformacje w wyniku zmian reguł gry. „Obecnie podnosimy nasze działania skoncentrowane na mobilności na nowy poziom, łącząc je z rozwojem naszych produktów, innowacjami i możliwościami produkcyjnymi.
Eren Atli,szef Rakun Mobilite A. zapowiada, że początkowo modele te będzie oferować klientom korporacyjnym z opcją zakupu i leasingu. Planuje z czasem udostępnić Pro2 i Pro3 użytkownikom końcowym. Firma będzie współpracować z wybranymi centrami obsługi posprzedażnej samochodów osobowych i dostawczych Forda, a także zapewni serwis na miejscu pojazdem mobilnym.

Początek strony