Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Opracowany przez zespoły w Australii i Europie,pick-up będzie produkowany w przyszłości w RPA. Nowy Amarok od VW CV zadebiutuje i będzie dostępny dla zamówień na kilku pierwszych rynkach.

Nowa, trzecia generacja Amaroka z Volkswagen Samochody Użytkowe będzie uruchomiona w 2022 r. Jest efektem współpracy z Fordem.  Szkice projektowe dają teraz wgląd w możliwe zastosowania.
"Całkowicie nowy pojazd ułatwia życie swoim użytkownikom, pomagając w pracy i życiu codziennym”, mówi dr Lars Krause, członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w Volkswagen Commercial Vehicles. Amarok będzie od 2022 roku wyposażony w innowacje, których nie widziano wcześniej w tym segmencie.
Jako wszechstronny pojazd nowy Amarok zachwyca atrakcyjnymi liniami i ogólnym wyglądem. „Uderzający przód i przede wszystkim charakterystyczny design X wyraźnie wyróżniają go i podkreślają, że jest liderem”, potwierdza Albert-Johann Kirzinger, szef projektu w Volkswagen Samochody Użytkowe.
Amarok jest produkowany seryjnie od 2010 roku. Pick-up premium był produkowany w Hanowerze i będzie nadal budowany w Pacheco w Argentynie. W Europie znowu będzie można zamówić Amaroka od końca 2022 roku.

Początek strony