Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Pojazdy elektryczne zapewniają zatrudnienie i wykorzystanie zakładu w Hanowerze do końca dekady. Volkswagen AG potwierdził, że ​​produkcja pierwszych pojazdów z Artemis Project i budowa nadwozia nowego modelu Bentley będą wykonywane w  Hanowerze.

Zarząd zatwierdził również nakłady inwestycyjne na całkowicie elektryczny pojazd VWCV ID i na samochód kempingowy California i inne pochodne.
Carsten Intra, Prezes Marki VWCV : "Dzięki porozumieniu zabezpieczyliśmy wykorzystanie produkcji obiektu. A najważniejsze w tym jest to, że mamy w ten sposób zapewnione miejsca pracy”.
Prace w Hanowerze rozpoczęły się tego lata, przy budowie nowej linii montażowej,na której produkcja ma ruszyć w 2025 roku. Będą tam powstawały m.in. elektryczne modele Audi, a także nadwozia dla nowego modelu Bentleya. Główne modele to nowy Multivan,oraz ID. Buzz.
Nowe samochody kempingowe VWCV California w tym ID.California oparty na podstawie ID. Buzz, będą łączyć trwający trend w kierunku mobilnych rozwiązań rekreacyjnych ze zrównoważoną mobilnością neutralną pod względem emisji CO2.
Astrid Fontaine, członek zarządu marki odpowiedzialna za Ludzi i Transformację:
„Dzięki tej umowie możemy wykluczyć wszelkie zwolnienia operacyjnech w zakładzie w Hanowerze do końca 2029 roku, co gwarantuje ponad 10 000 miejsc pracy. W celu
fundamentalnej transformacji w VWCV, w nadchodzących latach konieczne są zmiany w zakresie siły roboczej.Jednak cyfryzacja i elektryfikacja naszych produktów doprowadzi do utrzymania miejsc pracy. Tyle że niektóre prace nie będą już potrzebne, a nowe zostaną dodane. W celu przygotowania naszego zespołu do nowych zadań od przyszłego roku do końca dekady zainwestujemy kolejne 21 milionów euro”, dodaje Fontaine.

Początek strony