Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Firma Krone dostarczyła właśnie pierwsze naczepy chłodnie w Holandii, które są wyposażone w nową, modułową maszynę chłodniczą Celsineo. Naczepy zostały dostarczone do firm Amex w Lelystad oraz Baas Warehousing & Transport w Bunschoten.

Obie firmy są lojalnymi klientami Krone. Amex dysponuje flotą 40 ciągników siodłowych i od niedawna oficjalnie uznaną chłodnią . Cechą szczególną przyczep jest to, że są wyposażone w podwójną powierzchnię załadunkową. Amex korzysta z nowej naczepy chłodniczej Krone Duoplex do transportów do Francji. Amex jest przekonany, że Krone i Liebherr wykonali dobrą robotę przygotowując nowy agregat chłodniczy Celsineo.

Krone jest również dostawcą w firmie P. Baas. Firma rodzinna istnieje od 106 lat, posiada flotę 25 ciągników siodłowych, za pomocą których większo. ść zadań dystrybucyjnych jest wykonywana w promieniu około 350 kilometrów od firmy. „Odsetek transportów chłodniczych znacznie wzrósł w ostatnich latach, a firma Krone rozwinęła się wraz z nami. W Krone podoba nam się stosunkowo szybka dostawa naczep i cała obsługa posprzedażna wokół niej. Nowe chłodnictwo Celsineo jest częścią całego pakietu. Jesteśmy przekonani, że Celsineo będzie przyszłością transportu chłodniczego” – wyjaśnia dyrektor zarządzający Henk Vedder. „W ostatnich latach działania magazynowe zyskały na znaczeniu. Mamy 8000 miejsc na palety, a w naszej w pełni automatycznej chłodni zaplanowano kolejne 22 000 miejsc”.

Jednostka chłodząca Celsineo została opracowana przez Krone i Liebherr i ma trzy moduły chłodzące. Wszystkie moduły Celsineo mogą być sterowane indywidualnie, w celu dokładniejszego kontrolowania temperatury w obszarze załadunku. Gwarantowane jest nieprzerwane chłodzenie poprzez jednoczesne chłodzenie i rozmrażanie .

Na fot. od lewej: Theo Noortman, Amex; John Zeller, Krone; Henk Vedder, właściciel Baas; Vincent Vedder, Baas.

Początek strony