Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nowy model Volvo FM zdobył nagrodę Red Dot Award 2021 w kategorii Product Design dla pojazdów użytkowych.

Wyróżnienie „Red Dot” utrwaliło się na całym świecie jako jedno z najbardziej poszukiwanych znaków jakości za dobry projekt. Konkurs na nagrodę rozpoczął się w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen w Niemczech w 1955 roku. Dzisiejsze Jury Red Dot składa się z około 50 międzynarodowych ekspertów.

Rozwój nowego Volvo FM był wynikiem szeroko zakrojonych badań i wywiadów z klientami, które potwierdziły znaczenie wkładu kierowcy w rentowność i wizerunek firm transportowych. Dlatego zespół projektowy postanowił zaprojektować najlepsze mobilne biuro w branży, czego wynikiem jest wszechstronna ciężarówka, która jest zwinna, przestronna, a co najważniejsze, bezpieczna i wygodna dla wszystkich kierowców.

„Nagroda Red Dot to wielkie uznanie dla twórczej pracy zespołu projektowego Volvo Trucks. Nagroda podkreśla dobrze wyważone Volvo FM, tworząc wartość biznesową dzięki tej pożądanej ciężarówce. Dzięki projektowi wyglądu zewnętrznego, wnętrza i wrażeń użytkownika poprawiamy codzienne życie naszych kierowców i zapewniamy funkcjonowanie naszego społeczeństwa ”- mówi Carin Larsson, główny projektant Volvo Trucks UX

Nowe Volvo FM oferuje liczne innowacje, które zapewniają wyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i produktywności. Przykłady obejmują nową, przestronną kabinę i lepszą widoczność dzięki zastosowaniu obniżonej linii drzwi, a także nowe lusterka wsteczne i opcjonalną kamerę narożną dla pasażera, która zapewnia dodatkowy widok na bok ciężarówki. Wnętrze podkreśla nowa deska rozdzielcza i dynamiczny 12-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Przyjazny dla użytkownika interfejs został zaprojektowany, aby uprościć interakcje kierowcy i zminimalizować rozproszenie uwagi podczas uzyskiwania dostępu do krytycznych informacji, a także jest gotowy na przyszłe aktualizacje i usługi.

Kabina ma nowy aerodynamiczny kształt z czystymi, charakterystycznymi liniami. Reflektory w kształcie litery V są natychmiast rozpoznawalne, a konstrukcja solidnej przedniej osłony chłodnicy nadaje pojazdowi odważny, pewny siebie wygląd.

Nowe Volvo FM zostało wprowadzone na rynek w 2020 roku wraz z Volvo FH, Volvo FH16 i Volvo FMX. Wszystkie cztery nowe ciężkie ciężarówki są produkowane seryjnie od marca 2021 roku.

 

Początek strony