Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ostatnio w siedzibie kaliskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO odbyło się przekazanie wyjątkowego pojazdu; czteroosiowego Actrosa 3543LP.

Śmieciarkę w nietypowej zabudowie typu frontloader marki Terberg przedsiębiorstwo nabyło w firmie Mojsiuk, dealera Mercedes-Benz Trucks Polska, w Szczecinie.

Przedsiębiorstwo EKO sp. z o.o. jest firmą rodzinną, działającą na rynku od prawie 30 lat. Dziś to jedna z najnowocześniejszych w Wielkopolsce firm zajmujących się

m.in. odbiorem odpadów komunalnych oraz zagospodarowaniem odpadów segregowanych.

W tej konfiguracji jest to pierwszy tego typu pojazd w Polsce. Zabudowa ta jest wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze jest to tzw. frontloader, czyli śmieciarka ładowana od przodu, a po drugie pojazd dysponuje aż 43 m3 pojemności, dzięki temu, ż posiada cztery osie, w konfiguracji 8x2 z trzema tylnymi osiami zespolonymi. Wszystkie osie

z wyjątkiem napędowej są skrętne, co sprawia,że manewrowanie pojazdem jest bardzo wygodne.

W imieniu Przedsiębiorstwa Oczyszczania EKO pojazd odebrał w siedzibie kaliskiej firmy jeden z jej założycieli, Sławomir Rudowicz. Zakup nowego Actrosa wiąże się także z polityką firmy, która kładzie duży nacisk na ekologię, i inwestowanie w zdobycze techniki komunalnej, które zmieniają i rozszerzają zakres oferowanych usług.

Actros 3543LP, który dołączy do floty firmy z Kalisza, został wyposażony w najnowocześniejszy system wspierający bezpieczeństwo Active Brake Assist 5 oraz kamerę z przodu, a także komfortowy fotel pneumatyczny      kierowcy i dwa siedzenia dla pasażerów.

 


 

Początek strony