Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Téo Calvet wygrał dwa wyścigi i dwa razy zajął drugie miejsce, a Aliyyah Koloc dominowała między kobietami.Zespół młodych strzelców z Akademii Buggyra osiągnął historyczny pierwszy dublet.

Pomimo bardzo rygorystycznych środków związanych z koronawirusem, które pozwoliły na udział tylko w pełni zaszczepionym fanom lub tym z testami PCR, na Circuito Paul Armagnac było ponad 10.000 fanów.
„Wyścigi ciężarówek są obok rugby najpopularniejszym sportem w regionie i według miejscowych, chętnych na przyjazd było jeszcze więcej, ale organizatorzy bardzo trzymali się surowych zasad” – powiedział Jan Kalivoda, szef komunikacji w Buggyra.
Téo Calvet przybył do Nogaro jako lider mistrzostw Francji, po zdobyciu maksymalnej liczby punktów, ale w sobotę nie mógł pokonać Antoniego Janieca, który ma duże doświadczenie z Mistrzostw Europy.
Ale była to obfitująca w wydarzenia sobota dla Aliyyah Koloc, która miała do czynienia z dwoma przebiciami opon po incydentach na torze.
Mimo przedwczesnego końca nadal była sklasyfikowana jako druga najszybsza kobieta, a w kolejnym wyścigu,dodała też zwycięstwo w kategorii młodych kierowców.
Myślę, że zajęło mi i Gerdowi Körberowi co najmniej 12 wyścigów, kiedy zdobyliśmy pierwszy dublet Buggyry. To było tutaj, w Nogaro, w 2003 roku” pogratulował David Vršecký.
Zespół Buggyra Zero Mileage Racing prawie zdobył kolejny dublet w ostatnim wyścigu weekendu.Podczas gdy Téo odniósł zwycięstwo po świetnym występie,
Aliyyah w końcu musiała zadowolić się 3. miejscem.
Po trzeciej rundzie French Truck Racing Championship 2020-2021 prowadzi Téo Calvet z 126 punktami, wyprzedzając Antoniego Janieca ze 111 punktami. Aliyyah Koloc dzieli 3 miejsce w klasyfikacji z 79 punktami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Początek strony