Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Wielton obserwując dominujące trendy w branży, wprowadza rozwiązania telematyczne do swoich naczep.

Wielton bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Z tego powodu nawiązał współpracę z trzema producentami urządzeń telematycznych. To kolejny krok w stronę dołączenia „inteligentnych naczep” do portfolio polskiego producenta.

Ograniczenie zużycia paliwa, redukcja kosztów eksploatacyjnych pojazdów, optymalizacja czasu pracy kierowców oraz usprawnienie dostaw firm transportowych to efekty wprowadzenia telematycznych systemów monitorowania, które coraz częściej znajdują zastosowanie również w przypadku naczep. Celem systemów telematycznych w transporcie jest zbierania oraz analizowanie danych, które powstają podczas każdego etapu przewozu towarów. To istotne źródło informacji dla właścicieli firm transportowych i spedycji. Dodatkowo, wdrożenie rozwiązań telematycznych skutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa kierowców i przewożonych przez nich ładunków.

W Dziale Badań i Rozwoju nieustannie pracujemy nad wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań do naszych produktów. Implementujemy również sprawdzone rozwiązania, które znajdują zastosowanie w naszych naczepach. Dzięki monitorowaniu i analizie tych danych, nasi klienci mogą optymalizować zużycie paliwa i redukować koszty eksploatacji pojazdów. Jednocześnie pracujemy nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami telematycznymi, które znajdą zastosowanie w naszych naczepach. – mówi Maciej Kaczor, Dyrektor R&D Wielton S.A.

Wprowadzenie telematycznych systemów monitorowania w produktach marki Wielton było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z trzema partnerami: WABCO TRANSICS, BPW IDEM i Webfleet Solutions. Producenci Ci dostarczają urządzenia umożliwiające gromadzenie wybranych informacji, profesjonalny system baz danych oraz łatwą integrację z systemami klientów. Po zamontowaniu systemu telematycznego na naczepie, urządzenia zbierają informacje o pozycji pojazdu (GPS), dane techniczne z układu hamulcowego (EBS), informacje o nacisku na osie oraz poziomie ciśnienia w oponach (w przypadku jednoczesnego zastosowania układu TPMS).

Naczepy kurtynowe marek Wielton i Viberti z rozwiązaniami telematycznymi są dostępne w ofercie od 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony