Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Wieluński producent m.in. super lekkich naczep samowyładowczych wprowadził dodatkowe wzmocnienia konstrukcji ram, które zwiększają stabilność pojazdu podczas rozładunku w trudnych warunkach.

Niska masa własna połączona z solidną konstrukcją i wysoką jakością wykonania są w centrum zainteresowania klientów, szczególnie z sektora budowlanego, komunalnego i rolniczego.
W odpowiedzi na ich potrzeby, spółka Wielton dołączyła do swojej oferty zoptymalizowane masowo naczepy samowyładowcze. W swoim szerokim portfolio produktowym posiada aż 5 typów ram (SL, SL HD, GS, M3, M1), z czego 4 dostępne są na krajowym rynku. Oferowane są między innymi standardowe ramy SL, ramy wzmocnione SL HD oraz ramy z obniżonym środkiem ciężkości typu gęsia szyja (GS). Wielton pod względem szerokości oferty wywrotek SL jest bezkonkurencyjny na rodzimym rynku – posiada aż 6 modeli ram (48/55/61/62/75/81).

Bezpieczeństwo użytkowania produktów jest kluczowe dla wieluńskiego producenta. Z tego powodu marka Wielton wdrożyła w swoich super lekkich naczepach samowyładowczych dodatkowe wzmocnienia konstrukcji ram. Wprowadzono także siłownik z czteropunktowym mocowaniem typu ShortCover jako wyposażenie standardowe w najdłuższych wywrotkach.

W efekcie zwiększono stateczność skrzyni względem ramy tych produktów, przy niewielkim wzroście masy pojazdu.

Wysoka sztywność konstrukcji super lekkich wywrotek Wieltonu została potwierdzona w ramach założonych badań w procesie rozwoju produktu. Badania obejmowały analizy numeryczne Metodą Elementów Skończonych (MES) oraz analogiczne badania statyczne stabilności na stanowisku badawczym z wykorzystaniem pochylni.

W produktach marki Wielton postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania i w efekcie zwiększyliśmy odporność na skręcanie wzdłużne ramy podczas bocznego przechyłu. Wyładunek w trudnym terenie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów w pracy z wywrotkami. Dokładamy wszelkich starań, żeby zminimalizować ryzyko wywrotu. Co więcej, wprowadzone zmiany i ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa dokładnie badamy i analizujemy, aby mieć pewność, że osiągnęliśmy pożądane wyniki - powiedział Łukasz Trzeciakiewicz, Product Manager Wielton S.A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony