Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Procedury wyboru Ciężarówki Roku * International Truck of the Year 2021 oraz nagrody Truck Innovation Award weszły w ostatnią fazę.

Za kilka dni będzie jasne, które samochody ciężarowe będą się cieszyły przez okrągły rok 2021 najbardziej prestiżowym tytułem. Jury IToY wybiera najlepsze trucki od 1978 roku, także i w tym ciężkim roku tak się dzieje. Na krótkiej liście jest dwóch-trzech rywali, będą walczyli o maksymalną ilość punktów. Ale mamy do przyznania 24 razy 7 punktów czyli teoretycznie zwycięzca może dostać 168 głosów. Tak się jednak nigdy nie zdarzyło, w każdym razie od kiedy biorę udział w pracach jury, czyli ponad 20 lat, nie pamiętam takiej sytuacji.

Druga nagroda przyznawana od kilku lat to Truck Innovation Award. Ta jest przyznawana nie gotowym, seryjnie produkowanym i sprzedawanym na wielu rynkach samochodom, lecz pomysłom, prototypom i koncepcjom technicznym. Są lata gdy takich prototypów jest wiele, nawet w tym roku ich było ponad 6. Do głosowania zakwalifikowaliśmy 3 z nich. A wyniki najdalej za ok. dwa tygodnie.

Przypomnę że w tym roku tytułami cieszą się ; Mercedes-Benz Actros oraz Hyundai Xcient Hydrogen.

Początek strony