Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ostatnie spotkanie Stefana Buchnera z jury International  Truck of the Year. A może nie ostatnie?

Jeśli Mercedes-Benz Trucks jest najważniejszą marką ciężarową w Europie, to jej szef odgrywa znaczącą rolę w branży. Dlatego mieliśmy satysfakcję że Stefan Buchner kierujący MB Trucks od 7 lat, spotkał się z nami tuż przed odejściem na emeryturę. Na jego ostatnim publicznym wystąpieniu, w czasie imprezy Now and Next w Centrum w Wörth.

Przy okazji mogliśmy porozmawiać , także trochę prywatnie, o jego pracy i jego przyszłej aktywności zawodowej.

Jak przyznał, po 36 latach w Daimlerze, z czego 20 lat w samochodach osobowych, szczególnie ceni sobie ostatnich 16 lat, które poświęcił ciężarówkom. Mimo iż pracował z całym zespołem intensywnie, np. nad przygotowaniem najnowszego cyfrowego Actrosa, to teraz, tuż przed odejściem ze stanowiska, uczestniczył w kreśleniu nowej strategii firmy, którą określił krótko – przyspieszamy !

A prywatnie, przeciągnął moment pożegnania z firmą o pół roku, w związku z pandemią, ale i koniecznością miękkiego przekazania władzy swojej następczyni, która przygotowuje się do nowej roli w domu.

„Nie wyjeżdżam wcale do Nowego Jorku, jak podobno plotkują, urządzam nowy dom niedaleko Stuttgartu, szczególnie koncentrując się na pomieszczeniu zwanym garażem i zarazem salonem...”

Buchner nie idzie na taką zwykłą emeryturę, nie będzie też piastował stanowisk w jakichś radach nadzorczych, ale… ma zamiar nadal pracować w branży. Może dlatego kolejne spotkania nie są wykluczone ?

Jury Truck of the Year jest niewielkie, ale i tak w pandemii działało w ograniczeniach takich jak cała branża. Dlatego możliwość spotkania z szefem Mercedesa na pierwszej dużej imprezie od miesięcy, umożliwiła nam przekazanie podziękowań za tych 7 lat i za dobrą współpracę polegającą na regularnym informowaniu nas o pracy MB Trucks i o produktach. Wyrazem naszego podziękowania była statuetka ITOY 2020, którą przyznaliśmy nowemu Actrosowi, ale której szef MB Trucks sam nie mógł wtedy w Lyonie odebrać. Teraz replikę szef ITOY Gianenrico Griffini wręczył Stefanowi Buchnerowi w Wörth. A potem wyszliśmy na pamiątkowe zdjęcie ze statuetką na tle zestawu oklejonego motywem nagrody ITOY. Jak widać, dojechała tylko połowa członków jury.

Powiedział że stanie w nowym salonie-garażu, tuż obok ulubionego samochodu. Oldtimera, ale nie mogę podać jakiego...

Początek strony