Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Karin Rädström objęła dziś stanowisko członka zarządu Daimler Truck AG, odpowiedzialnego za Mercedes-Benz Trucks. Rädström była ostatnio odpowiedzialna za sprzedaż i marketing w firmie Scania jako członek zarządu.

„Jest nam niezmiernie miło powitać Karin w naszym globalnym zespole kierowniczym. Ma bogate międzynarodowe doświadczenie w branży pojazdów użytkowych i udokumentowane doświadczenie w kształtowaniu organizacji sprzedaży zorientowanej na klienta i doświadczenia marki ”- mówi Martin Daum, prezes zarządu Daimler Truck AG i członek zarządu Daimler AG.
Urodzona w Szwecji Rädström rozpoczęła pracę w firmie Scania jako stażysta w 2004 roku, po uzyskaniu tytułu magistra inżyniera w zakresie zarządzania przemysłowego na Królewskim Instytucie Technologii w Sztokholmie. Od 2007 r. zajmowała różne stanowiska kierownicze w dziale sprzedaży i serwisu Scania, w tym szefa działu autobusów i autokarów, a także działalności związanej z pojazdami połączonymi.
Rädström zastępuje Stefana Buchnera, który przeszedł na emeryturę w październiku 2020 roku.

Awans młodej Szwedki to zaskoczenie bo przechodzi z wyraźnie mniejszej firmy do największej w branży. Ponadto, niezależnie od talentów, stosunkowo krótko pełniła w Sztokholmie kierownicze stanowiska. Pierwotnie zapowiadano że obejmie stery po okresie przejściowym, w marcu, ale widać okres bezkrólewia w Stuttgarcie trwał zbyt długo.

 

Początek strony