Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Renault chce mieć 30 procent rynku pojazdów dostawczych zasilanych wodorem. Dlatego zbuduje do końca czerwca spółkę joint venture , która stworzy system ogniw paliwowych.

Grupa Renault oraz Plug Power Inc. ogłosiły podpisanie porozumienia (MOU) w sprawie utworzenia do końca pierwszej połowy 2021 roku spółki joint venture z równymi udziałami z siedzibą we Francji. Strategiczna współpraca umożliwi Grupie Renault i Plug Power zdobycie w kolejnych latach pozycji czołowych graczy europejskich, zarówno w zakresie badań i rozwoju, przetwarzania, produkcji i sprzedaży pojazdów napędzanych wodorem, jak i w zakresie usług związanych z tą działalnością.

Joint venture, która umożliwi połączenie uzupełniających się atutów obu firm, będzie bazować na pionierskich doświadczeniach Grupy Renault w zakresie nowych źródeł energii i jej silnej pozycji na rynku lekkich elektrycznych pojazdów użytkowych, a także na 20-letnim doświadczeniu firmy Plug Power w dziedzinie technologii ogniw paliwowych i rozwiązaniach opartych na wodorze. Plug Power, światowy lider rozwiązań w dziedzinie ekosystemu wodorowego, wdrożył ponad 40 000 systemów ogniw paliwowych, zaprojektował i wybudował 110 stacji ładowania mogących dystrybuować ponad 40 ton wodoru dziennie. Plug Power jest również liderem technologicznym w dziedzinie rozwiązań wodoru ekologicznego otrzymywanego metodą elektrolizy.

Firma zamierza oferować na rynku lekkich samochodów dostawczych unikatowe, kompletne  i zróżnicowane produkty oraz dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania.

Początkowo nacisk zostanie położony na segment samochodów dostawczych, wykorzystujących platformy pojazdów Trafic i Master.

Spółka joint venture rozpocznie sprzedaż lekkich samochodów dostawczych napędzanych ogniwami paliwowymi poprzez rozmieszczenie w Europie flot pilotażowych w bieżącym roku. Grupa Renault i Plug Power zapewnią temu autonomicznemu podmiotowi zasoby niezbędne do osiągnięcia celów.

 

Początek strony