Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

PACCAR i Aurora podpisały strategiczne porozumienie w sprawie opracowania, przetestowania i komercjalizacji autonomicznych ciężarówek Peterbilt i Kenworth.

Współpraca ta zintegruje platformę pojazdów autonomicznych PACCAR z Aurora driver, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność operacyjną klientów PACCAR.

 W ramach partnerstwa PACCAR zapewni pojazdy autonomiczne o wiodącej w branży jakości, trwałości i niezawodności. Aurora dostarczy wiodącą w branży technologię samodzielnych autonomicznych pojazdów, w tym sprzęt, oprogramowanie i usługi operacyjne. Obaj partnerzy będą ściśle współpracować we wszystkich aspektach , od pozyskiwania komponentów i technologii pojazdów po integrację pojazdów Peterbilt i Kenworth z Aurora driver. Partnerstwo obejmuje również walidację pojazdów w Centrum Technicznym PACCAR oraz wsparcie produkcji w fabrykach PACCAR.

Celem tej współpracy jest poprawa wydajności i bezpieczeństwa przewozów towarowych dla klientów PACCAR. Kenworth T680 i Peterbilt 579 ciężarówki z wykorzystaniem Aurora Driver mają być sprzedawane w Ameryce Północnej w ciągu najbliższych kilku lat.

"PACCAR cieszy się na współpracę z Aurora ze względu na wiodącą w branży technologię autonomicznej jazdy i imponujący zespół", powiedział Preston Feight, dyrektor generalny PACCAR.

Chris Urmson, współzałożyciel i dyrektor generalny Aurora, dodał: "Aurora jest podekscytowana podjęciem kolejnego kroku we współpracy z PACCAR. Współpracując ze sobą, byliśmy pod wrażeniem inżynierii produktów PACCAR, możliwości produkcyjnych i zaangażowania w zwiększanie bezpieczeństwa operacyjnego i wydajności pracy klientów. Partnerstwo to przybliża nas o krok do odblokowania autonomicznego rynku towarowego i dostarczania towarów tym, którzy ich potrzebują."

Czy DAF będzie podążał podobną drogą, tego jeszcze nie wiemy...

 

Początek strony