Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Navistar International planuje sprzedać swój obiekt w Melrose Park w stanie Illinois deweloperowi, który ma plan przebudowy działki w park przemysłowy.

Navistar szacuje, że połowa obecnej siły roboczej obiektu (500 pracowników) zostanie przeniesiona do innych obiektów. Firma spodziewa się całkowitego zaprzestania działalności w kampusie Melrose Park latem 2021 roku.

Sprzedaż nieruchomości jest częścią dostosowania Navistara do szybkich zmian w branży, jak również własnej działalności. Produkcja silników 10-litrowych nie jest już prowadzona w zakładzie, a zapotrzebowanie Navistara na testowanie silników znacznie spadło, ze względu na zmniejszenie produkcji silników przez firmę i rosnące zainteresowanie przemysłu transportowego napędami paliw alternatywnych.

"Najtrudniejszą decyzją, jaką możemy podjąć, jest rozstanie się z oddanymi kolegami w miejscu , które było integralną częścią historii naszej firmy", powiedział Persio Lisboa, prezes i dyrektor generalny Navistar. "Jesteśmy przekonani, że sprzedaż nieruchomości Melrose Park pobudzi znaczne inwestycje w społeczności, w wyniku czego przybędzie nowych miejsc pracy ".

Firma weźmie około 85 milionów dolarów po wyjściu z obiektu który stoi na 50 hektarowej działce, niedaleko Chicago.

Przypomnijmy że Navistar International produkuje samochody ciężarowe, autobusy i silniki a niedawno został przejęty przez należącego do VW Tratona.

 

Początek strony