Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Jeśli pacjenci nie mogą przyjść do centrum szczepień, szczepionka i lekarz musi iść do pacjentów - na przykład do DPS.

Zdaniem ekspertów, szerokie szczepienia są jednym z najskuteczniejszych środków przeciwko dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa koronowego SARS CoV-2.
Dlatego MAN Truck & Bus opracował teraz również innowacyjną mobilną stację szczepienia we współpracy z uznanymi ekspertami.
Pojazd oparty na elektrycznym MAN eTGE umożliwia przewóz szczepionek, jak również lekarstw bezpośrednio do ludzi. Członkowie głównej grupy ryzyka,
W wieku 80 lat często mają ograniczoną mobilność i dlatego trudno jest im się dostać do ośrodka szczepień.
Tutaj MAN wkracza ze swoją innowacyjną koncepcją pojazdu: wspiera zdecentralizowane strategie szczepień.
W pierwszej kolejności eTGE zostanie wykorzystany na obszarach Fürstenfeldbruck i Dachau. Medyczny personel będzie również towarzyszył i wspierał zespoły szczepień dwóch powiatów.
Andreas Tostmann, prezes zarządu MAN Truck & Bus SE; „szczepienia są kluczem do większej normalności. Dlatego osobiście popieram dążenie rządu niemieckiego do uodpornienia jak największej liczby osób tak szybko, jak to możliwe ” .
Oprócz sześciu miejsc dla personelu medycznego, wyposażenie pojazdu  zawiera lodówki, zestaw awaryjny, automatyczne drzwi przesuwne, klimatyzację.

Po pojeździe diagnostycznym MAN Coronavirus, MAN eTGE Vaccination Mobile jest już drugim pojazdem, w który zaangażowany jest MAN w ramach walki z pandemią Corony.

 

Początek strony