Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Scania Wielka Brytania wygrała duże zamówienie na minimum 2250 ciężarówek od Consortium Purchasing, operacji prowadzonej przez Williama Stobarta, prezesa wykonawczego GreenWhiteStar Acquisitions.

Do konsorcjum należy Eddie Stobart, The Pallet Network, iForce itp., oraz Allan Jenkinson, właściciel A. W. Jenkinson Forest Products. Pojazdy, które mają zostać dostarczone w ciągu najbliższych dwóch lat, stanowią największe w historii zamówienie Scania na ciężarówki cywilne. Pojazdy pozostaną w eksploatacji przez okres do trzech lat, w zależności od operacji, i wszystkie zostały dostarczone z pełnymi umowami naprawczymi i konserwacyjnymi.

Po raz szósty Eddie Stobart Limited i powiązane z nią firmy złożyły duże zamówienie na Scanie, z których dwa pierwsze to 1000 pojazdów w 2010 r. i 2012 roku, 1500 sztuk w 2014 r. i ponad 2000 samochodów ciężarowych w 2016 r., a następnie 2100 samochodów ciężarowych w 2018 r.

Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że złożyliśmy to zamówienie w Scania, szczególnie w tak trudnych i niepewnych czasach", komentuje William Stobart. "Najnowsza generacja pojazdów Scania – którą eksploatowaliśmy od trzech lat – kontynuuje długą tradycję doskonałej obsługi, niezawodności i dobrych osiągów paliwowych, których oczekujemy od marki. To, wraz z niezmiennie wysokim poziomem usług, jakie otrzymujemy od sieci Scania, spowodowało że wybraliśmy Scanie, aby spełnić dużą część naszych wymagań dotyczących samochodów ciężarowych."

Eddie Stobart posiada 2700 ciężarówek i 5000 naczep.

Początek strony