Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W zakładzie MAN w Starachowicach rozpoczęto produkcję seryjną autobusów miejskich zasilanych bateryjnie. Pierwszy pojazd, który zszedł z linii montażowej to 12-metrowa solowa wersja Lion’s City E.

Będzie skierowany do Hamburga. W pełni elektryczny Lion’s City E w wersji przegubowej będzie dostępny za około sześć miesięcy.
„Bardzo się cieszę, że możemy teraz dostarczać innowacyjne i wielokrotnie nagradzany Lion’s City E jako pojazd produkowany seryjnie. Początek produkcji seryjnej jest ważnym kamieniem milowym dla MAN Truck & Bus oraz dla Starachowic. W ten sposób rozwijamy nasze portfolio produkcyjne ”- mówi Michael Koberer, członek zarządu ds produkcji i logistyki w MAN Truck & Bus.
W pełni elektryczny MAN Lion’s City E będzie budowany w elastyczny sposób w ten sam sposób jak inne modele w nowej generacji autobusów miejskich na pojedynczej linii produkcyjnej. Mimo że w autobusie elektrycznym około 30 do 40% „skorupy” różni się od jej tradycyjnego odpowiednika. Istniejące procesy musiały zostać ponownie zweryfikowane inżynieryjnie i około 3500 pracowników musiało przejść przez obszerne treningi.

Początek strony