Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

 W  Rheinfelden w Szwajcarii, Bruno Blin, prezes Renault Trucks, przekazał kluczyki do D Wide Z.E. Thomasowi Amstutz, CEO Feldschlösschen, spółki Grupy Carlsberg.

Ten pojazd jest pierwszym z zamówienia na dwadzieścia 26-tonowych Renault Trucks D Wide Z.E. Dzięki zastosowaniu pojazdów elektrycznych Grupa Carlsberg z Feldschlösschen pokazują, że dystrybucja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla może zostać osiągnięta.
W lutym Renault Trucks wykonało kluczowy krok w kierunku transformacji transportu miejskiego poprzez ogłoszenie podpisania historycznej umowy z grupą Carlsberg na dostawę 20 D Wide Z.E.
„Jestem przekonany, że mobilność elektryczna jest rozwiązaniem poprawiającym jakość środowiska zarówno dla nas, jak i dla przyszłości pokoleń - powiedział Bruno Blin, prezes Renault Trucks.
Thomas Amstutz, dyrektor generalny Feldschlösschen, kontynuuje: „Jesteśmy pierwsi w Szwajcarii, a nawet w Europie, którzy używają tych przyjaznych dla środowiska ciężarówek do transportu napojów.
Rzeczywiście, Feldschlösschen i grupa Carlsberg, które są bardzo zaangażowane w ochronę środowiska i ograniczanie globalnego ocieplenia, systematycznie dążą do osiągnięcia celów ich strategii zrównoważonego rozwoju „Razem w kierunku ZERO”.
Renault Trucks oferuje szeroką gamę w pełni elektrycznych pojazdów od 3,1 do 26 ton. I jest jednym z pierwszych producentów pojazdów przemysłowych, który produkuje seryjnie elektryczne ciężarówki w swojej fabryce w Normandii w Blainville-sur-Orne.
Feldschlösschen AG to wiodący browar w Szwajcarii, zatrudnia 1200 osób w 21 lokalizacjach w całej Szwajcarii. Dzięki gamie ponad 40 szwajcarskich marek piwa premium i napojów zaopatruje 25 000 odbiorców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Początek strony