Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Na miejscu wypadku trzech pojazdów, do którego doszło w pobliżu Radzynia Podlaskiego pracowali Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Lublina.

Zabezpieczyli i przekazali Policji dane z tachografu uczestniczącej w wypadku cysterny. W wypadku obrażenia odniosły trzy osoby, które trafiły do szpitala.

19 listopada po godz. 4 rano na drodze krajowej nr 19 pomiędzy miejscowościami Radzyń Podlaski a Kock, doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch busów i samochodu ciężarowego z przyczepą. W wyniku zderzenia pojazdów uszkodzeniu uległ wyłącznik główny akumulatora cysterny, co uniemożliwiło pobranie danych z tachografu i groziło ich utratą. Dlatego na miejsce zdarzenia Policja wezwała inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Lublina.  Inspektorzy zabezpieczyli tachograf i po podłączaniu do akumulatora zewnętrznego pobrali dane cyfrowe. Wyniki przeprowadzonej analizy prędkości pojazdu oraz aktywności kierowcy, inspektorzy przekazali ustalającym okoliczności wypadku policjantom.

Źródło GITD

 

 

 

 

Początek strony