Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Grupa PSA należy do najlepiej działających producentów OEM i działa zgodnie z Europejskimi celami w zakresie emisji CO2 - powiedział prezes zarządu PSA Carlos Tavares.

„Nasze zespoły są w „trybie odzyskiwania” w tym krytycznym okresie, w pełni zaangażowane w stymulowanie rentowności sprzedaży, napędzane przez modele wysokiej jakości i konkurencyjne - mówi Tavares, prezes PSA.
Groupe PSA wprowadza na rynek 131 nowych zelektryfikowanych modeli. Wszystkie nowe modele są teraz dostarczane z albo w pełni elektrycznym, albo hybrydowym układem napędowym typu plug-in, a Grupa jest na właściwej trajektorii
zgodnej z europejskim celem CO2 na 2020 r.
Ta globalna strategia jest zgodna z planem działania Grupy, który zakłada oferowanie w 100% zelektryfikowanej oferty od 2025 r., z czego 50% zostanie zelektryfikowanych do końca 2021 roku.
Sprzedaż Grupy znacznie wzrosła w czerwcu (sprzedaż podwoiła się, a dostawy poprawiły o 71% w porównaniu do maja), choć na rynku europejskim była o 39% mniejsza w pierwszej połowie 2020 r., w szczególności na południu Europy, w której Grupa ma silną pozycję.
Zelektryfikowana ofensywa marek przynosi pierwsze rezultaty, ponieważ udział Grupy w rynku wzrósł o 10 punktów w pierwszych pięciu miesiącach roku.
Peugeot zwiększa swój portfel zamówień o 42%, zachowując ceny, co jest wyjątkiem na słabym rynku.
Sprzedaż samochodów dostawczych wzrosła dzięki modelom PEUGEOT Traveller/Expert i CITROEN SpaceTourer/Jumpy. Grupa niedawno ponownie uruchomiła markę Opel w Rosji, z modelami Zafira Life, Vivaro i Grandland X.

 


Początek strony