Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Przeładowaną ciężarówką w fatalnym stanie technicznym i bez wymaganego wyposażenia przeciwpożarowego przewożono towary niebezpieczne (ADR).

Niebezpieczny pojazd wycofał z ruchu patrol opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Ciężarówkę z pomarańczowymi tablicami (ADR) zatrzymano do rutynowej kontroli w środę (15 lipca) w Korbuszu (powiat prudnicki). Ważenie pojazdu wykazało przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej. Inspektorzy stwierdzili również braki w obowiązkowym wyposażeniu samochodu przewożącego ADR. Kierowca nie miał instrukcji pisemnej na wypadek rozszczelnienia zbiorników z niebezpieczną substancją, latarki i właściwej liczby gaśnic. W aucie była tylko jedna gaśnica 2-kilogramowa, której ważność upłynęła w lutym 2019 roku.
Stan techniczny ciężarówki pozostawiał wiele dużo do życzenia. Z powodu usterki zamka przedniej maski, zabezpieczono ją taśmą klejącą. Uszkodzony był też jeden bok ładowni, pas bezpieczeństwa kierowcy, klosz kierunkowskazu i lustro boczne. W pojeździe nie działało też światło drogowe i światła obrysowe.
Nieprawidłowy transport został wstrzymany. Kierującego ukarano mandatem i zatrzymano dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu. Za nieprawidłowości odpowie też przewoźnik. Wobec firmy transportowej wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

 

 

 

Początek strony