Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Schwarzmüller zostaje partnerem strategicznym w Grupie pojazdów użytkowych KRONE.  A Krone ogłasza inwestycję w Grupę Schwarzmuller.

Wspólne skupienie się na kliencie poprzez poszerzenie portfolio produktów i poszerzenie kompetencji serwisowych na europejskim rynku pojazdów użytkowych

Grupa KRONE ogłasza inwestycję w Grupę Schwarzmüller i powiązane partnerstwo w europejskim przemyśle pojazdów użytkowych. Dzięki tej współpracy obie rodzinne firmy wzmacniają wspólną ekspansję sieci produkcyjnych i tworzenie ogólnokrajowych światów usług poprzez komplementarny asortyment produktów.

Dzięki rocznym obrotom wynoszącym 390 milionów euro i 1950  pracownikom austriacka grupa Schwarzmüller z Freinbergu koło Schärding jest głównym europejskim producentem pojazdów specjalistycznych w sektorze pojazdów użytkowych. Szerokie portfolio w sektorach transportu dalekobieżnego, budownictwa i infrastruktury charakteryzuje się m.in. lekką konstrukcją i szeroką gamą opcji dostosowywania produktów . Na szczególną uwagę zasługują popularne lekkie przyczepy, wytrzymałe naczepy wywrotki lub wysokiej jakości cysterny, a także kontenerowce w sektorze usuwania odpadów firmy zależnej Hüffermann . Portfolio produktów uzupełnia szeroka gama zabudów samochodów ciężarowych, naczep niskopodwoziowych, przyczep z ruchomą podłogą i pojazdów do przewozu drewna/kłonic.

Grupa Schwarzmüller dysponuje czterema nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Niemczech, na Węgrzech, w Czechach i Austrii, z których każdy jest wyspecjalizowany i odzwierciedla szeroką wiedzę produkcyjną producenta. Daje to obu firmom możliwość skonsolidowania swojej lokalnej obecności na całym rynku europejskim. Ponadto oddziały w dziewięciu innych krajach wzmacniają obecność KRONE w Europie i rozległą sieć sprzedaży, która zostanie skonsolidowana dzięki temu partnerstwu.

Integracja tych lokalizacji pod patronatem  Krone Commercial Vehicle Group obiecuje również wzrost możliwości dystrybucyjnych, rozwój kompetentnych sieci serwisowych, a tym samym wyraźne zaangażowanie w bliskość klienta na całym rynku europejskim. Nowe partnerstwo przemysłowe respektuje niezależność silnych marek Grupy Schwarzmüller . Podejście to podkreśla wspólny cel, jakim jest zachowanie tożsamości indywidualnego podejścia do klienta, a jednocześnie wykorzystanie synergii na rzecz innowacji i wzrostu. Wspierana wiedzą KRONE, Grupa Schwarzmüller będzie nadal działać pod obecnym kierownictwem.

 Osobiste zaangażowanie rodziny właścicieli Paletarów pozostanie również w zarządach i działalności operacyjnej. Wspólna wizja przyszłości „ Naszym celem jest, aby klienci zawsze znajdowali u nas odpowiednie rozwiązanie transportowe. Włączenie firmy Schwarzmüller do grona Grupy KRONE  zapewnia, że możemy spełnić ten wymóg w jeszcze większym stopniu” – wyjaśnia Bernard Krone, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy KRONE, podkreślając swoją jasną wizję zorientowania na klienta. Właścicielka Grupy Schwarzmüller , Beate Paletar , dodaje: „Postrzegamy partnerstwo przemysłowe w nowej strukturze własności jako szansę na dalszą profesjonalizację naszej nowoczesnej, tradycyjnej firmy wspólnie, aby optymalnie pokonać przeszkody regulacyjne, a tym samym zapewnić bezpieczną przyszłość ze stabilnymi miejscami pracy Obie rodzinne firmy udowodniły w przeszłości, że wyznają bardzo podobne wartości. Po oczekiwanym zatwierdzeniu pakietu udziałów przez organy antymonopolowe w najbliższej przyszłości, KRONE i Schwarzmüller wkraczają wspólnie w przyszłość, która będzie charakteryzowała się silną obecnością w Europie. Ten nowy sojusz strategiczny pokazuje zaangażowanie obu firm w dalsze aktywne kształtowanie branży pojazdów użytkowych i aktywne zaspokajanie wszystkich potrzeb klientów za pomocą odpowiednich produktów i innowacyjnych usług.

Początek strony