Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

DHL Freight wraz ze swoim partnerem usługowym, firmą Voltruck, jako pierwszy przewoźnik drogowy w Polsce odebrał dwa eActrosy 400.

Przekazanie pojazdów elektrycznych odbyło się w najnowszym Międzynarodowym Centrum Logistycznym DHL Freight w Robakowie pod Poznaniem.

Wyzwania związane z transformacją wymagają partnerskich działań trójstronnych: pomiędzy przewoźnikami, ich klientami oraz dostawcami pojazdów. Efektem takiego właśnie podejścia jest pierwsza w Polsce transakcja zakupu przez firmę Voltruck dwóch eActrosów 400, które będą realizowały przewozy lokalne pod Warszawą wyłącznie na zlecenie DHL Freight. Ich uroczyste przekazanie przez Daimler Truck oraz Daimler Truck Retail Polska miało miejsce w Międzynarodowym Centrum Logistycznym DHL Freight w Robakowie pod Poznaniem. Była to jednocześnie część wydarzenia dla kluczowych klientów DHL Freight pod hasłem przewodnim „Nowoczesne oblicza logistyki”, podczas którego firma zaprezentowała gościom swoje najnowsze centrum logistyczne oraz przedstawiła swoją globalną strategię w zakresie zeroemisyjności i zielonego transportu.

– Wdrożenie w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks do floty obsługującej magazyny DHL Freight pod Warszawą jest elementem naszej szeroko zakrojonej strategii zrównoważonego rozwoju, mającej na celu m.in. zeroemisyjny transport – mówi Marek Skowroński, dyrektor zarządzający DHL Freight. – Jesteśmy wdzięczni za tę decyzję naszemu partnerowi usługowemu, firmie Voltruck i cieszymy się, że wspólnie możemy rozpoczynać tę transformację w Polsce.

Podczas spotkania prezentację zeroemisyjnych pojazdów Daimler Truck oraz strategii koncernu w zakresie rozwiązań dla zrównoważonego transportu przedstawił Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska. – Od wielu lat jesteśmy partnerem biznesowym DHL na poziomie globalnym – łączy nas wspólna wizja zrównoważonego transportu, dlatego bardzo się cieszymy, że jesteśmy gośćmi podczas tego wydarzenia i właśnie tu przekazujemy naszemu klientowi pierwsze w Polsce eActrosy 400 – mówi Piotrek Urban. – Jako największy dostawca ciężarówek na świecie czujemy ogromną odpowiedzialność za to, jak potoczy się transformacja i potrzebujemy potężnych, opiniotwórczych partnerów, takich jak właśnie DHL Freight, aby wesprzeć w tym procesie naszych klientów, firmy transportowe – takie jak Voltruck. Dziś mamy w naszej ofercie pojazdy elektryczne dostosowane do potrzeb transportu na krótkie i średnie dystanse, już w grudniu uruchamiamy produkcję eActrosa 600, naszego pierwszego ciągnika siodłowego z przeznaczeniem do transportu dalekobieżnego, o zasięgu ok. 500 km, a równolegle pracujemy nad pojazdem napędzanym wodorem, który pojawi się na rynku w 2028 roku.

Na rozwój sieci ładowarek przeznaczone są  2 mld zł, a na dopłaty do zakupu pojazdów elektrycznych 1 mld zł. Przy wsparciu i zaangażowaniu nas wszystkich daje to szansę elektromobilności i nadzieję na lepszą przyszłość dla naszej planety i kolejnych pokoleń.

Prezentację zakończyło uroczyste przekazanie symbolicznego „kluczyka” do eActrosów 400 zakupionych przez firmę Voltruck. Wręczyli go wspólnie, wraz z pamiątkowymi zdjęciami, Piotrek Urban oraz Krzysztof Bereda, prezes Daimler Truck Retail Polska, którego klientami są DHL oraz Voltruck.

Początek strony