Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volvo Trucks Polska oraz Renault Trucks Polska, wchodzące w skład Grupy Volvo objęły patronatem klasę techniczną w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie.

Jest to ważny krok w długofalowej współpracy obu firm z placówką, której celem jest wsparcie młodzieży w kształceniu zawodowym oraz przygotowanie do pracy z nowoczesnymi technologiami w branży transportowej.

Od dłuższego czasu Volvo Trucks i Renault Trucks współpracowały ze szkołą, dostarczając materiały dydaktyczne oraz zapraszając uczniów na praktyki w pobliskim autoryzowanym serwisie Volvo Truck Center w Pruszczu Gdańskim. Oficjalne sformalizowanie tej współpracy miało miejsce 20 czerwca 2024 roku, dzień przed zakończeniem roku szkolnego, poprzez podpisanie umowy patronackiej.

W ramach umowy, uczniowie klasy technicznej będą mieli okazję zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z nowoczesnymi samochodami ciężarowymi Grupy Volvo. Program nauczania będzie obejmował zarówno podstawy teoretyczne, takie jak budowa maszyn i podzespołów, jak i praktyczne zajęcia, podczas których uczniowie będą mogli zdobywać doświadczenie w rzeczywistych warunkach pracy na serwisie. Najlepsi i najbardziej zaangażowani uczniowie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie i nagrody.

Volvo Trucks i Renault Trucks przekażą szkole nie tylko nowoczesne materiały dydaktyczne, ale także wyposażą jedną z nowych klas w budynku szkoły.

"  Chcemy, aby młodzi ludzie mieli dostęp do najnowszych technologii i najlepszych praktyk branżowych. Wierzymy, że inwestycja w edukację przyniesie korzyści nie tylko uczniom, ale także całej branży motoryzacyjnej w Polsce." - powiedziała Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Podpisanie umowy miało miejsce w Rusocinie, a uczestniczyli w nim Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska, Janusz Buława, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska oraz Jacek Suszek – P.O. Dyrektora ZST CKZ im. Macieja Rataja w Rusocinie.

Volvo Trucks i Renault Trucks w Polsce nie po raz pierwszy łączą siły w dążeniu do poprawy warunków w transporcie. Współpraca ta była widoczna przez lata w ramach kampanii "Profesjonalni kierowcy", która miała na celu podniesienie standardów w branży transportowej.

 

Początek strony