Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Daimler Truck wprowadza nową markę TruckCharge w Europie. Pod tą nazwą skupia się cała dotychczasowa i przyszła oferta firmy związana z e-infrastrukturą i ładowaniem elektrycznych ciężarówek, czyli doradztwo, sprzęt i usługi cyfrowe.

W ten sposób Daimler Truck zamierza zapewnić klientom opłacalny całościowy pakiet, od wytwarzania energii po eksploatację pojazdów, umożliwiając im wykorzystanie pełnego potencjału elektryfikacji. TruckCharge jest skierowany nie tylko do operatorów flot samochodów ciężarowych, ale także do przedsiębiorstw przemysłowych posiadających własną lub zewnętrzną flotę samochodów ciężarowych. Ponieważ powszechnie używane są pojazdy różnych producentów OEM, usługa TruckCharge jest dostępna niezależnie od marki ciężarówki. Daimler Truck oficjalnie zaprezentuje rozwiązanie TruckCharge we wrześniu na targach IAA Transportation w Hanowerze.

Karin Rådström, dyrektor generalna Mercedes-Benz Trucks: „Chcemy, aby elektromobilność była prosta i opłacalna dla naszych klientów – także poza zakupem elektrycznych ciężarówek. Dzięki TruckCharge łączymy teraz naszą gamę rozwiązań pod jedną marką i planujemy ciągłe poszerzanie portfolio”.

Usługa doradcza dla operatorów flot jest częścią kompleksowego ekosystemu mającego na celu poprawę całkowitych kosztów związanych z elektrycznymi ciężarówkami Daimler Truck. Już od jakiegoś czasu eksperci firmy pomagają klientom pojazdów w elektryfikacji ich flot i baz. W tym kontekście nacisk kładziony jest na doradztwo w zakresie elektrycznych ciężarówek, a także planowanie, budowę i projektowanie infrastruktury ładowania w stacjach ładowania, a także podłączenia do sieci. Ponadto konsultanci Daimler Truck mogą pomóc w określeniu możliwości finansowania publicznego infrastruktury i pojazdów.

Daimler Truck oferuje swoim klientom także możliwość zakupu stacji szybkiego ładowania u swoich dealerów. Pakiet „Depot Charge” obejmuje doradztwo, sprzedaż sprzętu i serwis techniczny, a także rozwiązania finansowe Daimler Truck Financial Services w zakresie infrastruktury ładowania. Ponadto na życzenie wykwalifikowani partnerzy Daimler Truck przeprowadzą instalację. Celem jest zapewnienie płynnych procesów ładowania i wysokiego poziomu dostępności pojazdów. Pod koniec maja tego roku uruchomiono pierwsze projekty pilotażowe u różnych dealerów w Niemczech. Obecnie trwa ich wdrażanie i stopniowo dodawane są kolejne kraje europejskie. Alpitronic jest strategicznym partnerem stacji ładowania.

Usługi cyfrowe obejmują obsługę floty pojazdów, w tym inteligentne zarządzanie ładowaniem. Odpowiednie funkcje płatnicze do ładowania poza bazą  („ładowanie publiczne”) uzupełniają oferowaną usługę.

Coraz większa liczba firm z sektora przemysłowego zamierza wdrożyć łańcuchy dostaw neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. W tym celu eksperci Daimler Truck opracowali specjalny zakres usług doradczych. Wiąże się to z oceną wraz z klientami tras, które mają zostać zelektryfikowane w obszarze logistyki przychodzącej i wychodzącej oraz, w porozumieniu z odpowiednimi operatorami flot, opracowaniem planów optymalnych tras z odpowiednimi punktami ładowania. Na tej podstawie konsultanci tworzą indywidualne rozwiązania w zakresie ładowania, zarówno dla firm przemysłowych, jak i transportowych. Pierwszym klientem była Mercedes-Benz Group AG we współpracy z Große-Vehne jako partnerem logistycznym.

Początek strony